NIECH BEDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Do parafii należą:

ulice Sokółki: Akacjowa, Asnyka, Barlickiego, Białostocka, Bohaterów Monte Cassino, Broniewskiego, Buchwałowo, Ciepła, Os. Centrum, Dywizjonu 303, Fabryczna, Gęsta, Głowackiego, Grodzieńska, Kasztanowa, Pl. Kilińskiego, Klonowa, Kłopotowskiego, Kolejowa, Kołłątaja, Kopernika, Pl. Kościelny, Pl. Kościuszki, Kresowa, Krótka, 11 Listopada, Lelewela, Letnia, Lewickiego, Lewoniewskich, Lipowa, Łąkowa, 1 Maja, Mariańska, Matejki, Mickiewicza, Norwida, Piłsudskiego, Pocztowa, Polna, Przemysłowa, Sawickiego, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Ściegiennego, Tuwima, Wesoła, Witosa, Wojska Polskiego, Wróblewskiego, Wyszyńskiego, Żeromskiego.

miejscowości: Bogusze 5 km, Buchwałowo, Karcze 3 km, Kraśniany 3 km, Malawicze Dolne i Górne 6 km.

Liczba katolików: 9 000

Duszpasterze parafii:

  • ks. kan. Stanisław Gniedziejko - Proboszcz, Dziekan Dekanatu Sokółka
  • ks. mgr lic. Andrzej Baszko - wikariusz

    ks. mgr Józef Chitruk - wikariusz

  • ks. mgr Jacek Guzowski - wikariusz
  • ks. mgr Robert Matys - wikariusz
  • ks. mgr Piotr Radkiewicz - wikariusz
  • ks. kan. Józef Jaroma - emeryt

Msze Święte:

Niedziela:
6:00 (nie ma w lipcu i sierpniu), 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00, 18:00 (17:00 czas zimowy)

Święta:
06:30; 07:00; 07:30 (nie ma w lipcu i sierpniu); 10:00; 18:00 (17:00 czas zimowy)

Dni powszednie: 6:30, 7:00, 7:30 (nie ma w lipcu i sierpniu), 18:00 (17:00 czas zimowy)

Nabożeństwa

Koronka do Miłosierdzia Bożego - Wtorek - 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

Nowenna do Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy - Środa - 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

Nieszpory eucharystyczne - Czwartek - 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

nabożeństwo do św. Antoniego - Piątek - 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

W czerwcu po Mszach Świętych wieczornych w dni powszednie oraz po Mszach Świętych o 11.30 i 18.00 w niedzielę przed Najświętszym Sakramentem odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe - litania do Serca Pana Jezusa.

Spowiedź

W niedziele i dni powszednie istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty podczas każdej Mszy Świętej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Każdego dnia po Mszy Świętej o 7.30 wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Adoracja eucharystycznego Pana Jezusa trwa cały dzień, do wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria parafialna:

Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-10.00  i  15.00-17.00. (czas zimowy 15.00-16.30)

W soboty, niedziele i święta kancelaria jest nieczynna.Dla usprawnienia kwestii formalnych związanych z przystępowaniem do sakramentów świętych i pochówku, podajemy listę koniecznych dokumentów w tychże sytuacjach:

- Chrzest dziecka zgłaszają jego rodzice. Podczas wizyty w kancelarii należy przedstawić akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego. Rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie wierzący i praktykujący katolicy. Wykluczone jest życie w grzechu (np. konkubinat). Jeżeli nie pochodzą oni z naszej parafii, konieczne jest zaświadczenie z parafii rodzimej. 

- Sakrament małżeństwa należy zgłosić najpóźniej 3 miesiące wcześniej! Narzeczeni winni przedstawić swoje świadectwa chrztu z potwierdzeniem bierzmowania i stanu wolnego oraz zaświadczenie o przebytym kursie przedmałżeńskim. Wymagana jest również wizyta w parafialnej poradni rodzinnej (mieści się ona w tym samym miejscu, co kancelaria) we wtorki i czwartki o godzinie 16.00.  Jest ona umawiana indywidualnie.

- Pogrzeb: należy przedstawić akt zgonu do celów pochowania Zwłok z Urzędu Stanu Cywilnego. Zachęcamy usilnie do pełnego uczestnictwa w Pogrzebowej Mszy Świętej, tzn. z przyjęciem Komunii Świętej w intencji Zmarłej Osoby, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, również Sakramentu Pokuty.