NIECH BEDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Do parafii należą:

ulice Sokółki: Akacjowa, Asnyka, Barlickiego, Białostocka, Bohaterów Monte Cassino, Broniewskiego, Buchwałowo, Ciepła, Os. Centrum, Dywizjonu 303, Fabryczna, Gęsta, Głowackiego, Grodzieńska, Kasztanowa, Pl. Kilińskiego, Klonowa, Kłopotowskiego, Kolejowa, Kołłątaja, Kopernika, Pl. Kościelny, Pl. Kościuszki, Kresowa, Krótka, 11 Listopada, Lelewela, Letnia, Lewickiego, Lewoniewskich, Lipowa, Łąkowa, 1 Maja, Mariańska, Matejki, Mickiewicza, Norwida, Piłsudskiego, Pocztowa, Polna, Przemysłowa, Sawickiego, Sikorskiego, Słoneczna, Słowackiego, Ściegiennego, Tuwima, Wesoła, Witosa, Wojska Polskiego, Wróblewskiego, Wyszyńskiego, Żeromskiego.

miejscowości: Bogusze 5 km, Buchwałowo, Karcze 3 km, Kraśniany 3 km, Malawicze Dolne i Górne 6 km.

Liczba katolików: 9 400

Księża pracujący w parafii

  • Ks. Jarosław Ciuchna - proboszcz
  • Ks. Stanisław Gniedziejko - vicekustosz
  • Ks. Andrzej Baszko - wikariusz
  • Ks. Józef Chitruk - wikariusz
  • Ks. Karol Jabłoński - wikariusz
  • Ks. Michał Urban - wikariusz
  • Ks. Franciszek Walenciej - wikariusz
  • Ks. Józef Jaroma - rezydent

Msze Święte

Niedziela:

6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.

Sobota:

6:30, 7:15 i 18:00 (po mszy Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o 21:00);

Dni powszednie: 

6:30, 7:15, 15:00 (w kaplicy Najświętszego Sakramentu) i 18:00

Nabożeństwa

Koronka do Miłosierdzia Bożego - Wtorek - 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

Nowenna do Najświętszej Marii Panny Nieustającej Pomocy - Środa ? 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

Nieszpory eucharystyczne - Czwartek - 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

nabożeństwo do św. Antoniego - Piątek -15 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

W czerwcu po Mszach Świętych wieczornych w dni powszednie oraz po Mszach Świętych o 11.30 i 18.00 w niedzielę przed Najświętszym Sakramentem odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe - litania do Serca Pana Jezusa.

Spowiedź

W niedziele i dni powszednie istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy Świętej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Każdego dnia po Mszy Świętej o 7.30 wystawiany jest Najświętszy Sakrament. Adoracja eucharystycznego Pana Jezusa trwa cały dzień, do wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-10:00 i 16:00-17:30. W soboty, niedziele i święta kancelaria jest nieczynna.

Dla usprawnienia kwestii formalnych związanych z przystępowaniem do sakramentów świętych i pochówku, podajemy listę koniecznych dokumentów w tychże sytuacjach.

Chrzest dziecka zgłaszają jego rodzice. Podczas wizyty w kancelarii należy przedstawić akt urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego. Rodzicami chrzestnymi mogą być wyłącznie wierzący i praktykujący katolicy. Jeżeli nie pochodzą oni z naszej parafii, konieczne jest zaświadczenie z parafii rodzimej. Narzeczeni zamierzający przystąpić do sakramentu małżeństwa winni przedstawić swoje świadectwa chrztu z potwierdzeniem bierzmowania i stanu wolnego oraz zaświadczenie o przebytym kursie przedmałżeńskim. Przed wizytą w kancelarii zapraszamy do parafialnej poradni rodzinnej (mieści się ona w tym samym miejscu, co kancelaria) we wtorki i czwartki o godzinie 16.00. 

Zgłaszając pogrzeb należy przedstawić akt zgonu oraz kartę na pochówek z Urzędu Stanu Cywilnego. Prosimy o pełne uczestnictwo w pogrzebowej Mszy Świętej, tzn. z przyjęciem Komunii Świętej i, jeżeli zachodzi taka potrzeba, poprzedzone spowiedzią.