NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkanocna

| dodał:

Dzisiaj, 2 maja, Pierwsza Niedziela miesiąca  po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Taca przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Jest to również dzień flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w swoim domostwie.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła w kancelarii, na konto parafialne oraz w związku z pogrzebami: Ś.P. Janiny Bakun, Ś.P. Stanisława Jackiewicza i Ś.P. Ryty Zajczyk.

3. Rozpoczęliśmy Nabożeństwo Majowe, które będzie odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30, a w niedziele i święta również po sumie. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski ? Głównej Patronki Polski oraz Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich serdecznie zapraszamy. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

We wtorek, 4 maja, wspominamy św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom oraz módlmy się o bezpieczną służbę dla nich.

W czwartek, 6 maja, Święto św. Apostołów Filipa i św. Jakuba. Jest to również I Czwartek miesiąca  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

7 maja, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.

W sobotę, 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. Jest to dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego i naszego Księdza Dziekana Stanisława Gniedziejko, o których pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając im obfite Boże łaski.

Za tydzień w niedzielę, 9 maja, taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszej parafii.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Maria Janina Grynczel, Agata Maria Zajczyk, Janina Tolko. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.