NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiaj, 25 kwietnia, przypada Niedziela Dobrego Pasterza ? Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w kościele. Dzisiaj również obchodzimy XV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Podczas każdej Mszy św. polecamy w modlitwie kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

W związku z wczorajszą Uroczystością św. Jerzego, dzisiaj po każdej Mszy św., będą zapisywane w zakrystii intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o zdrowie i ocalenie dobytku, a po sumie zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.

2. W sobotę pierwszy dzień maja i rozpoczęcie Nabożeństwa Majowego, które będzie odprawiane codziennie przed wieczorną Mszą św., czyli o godz. 17.30, a w niedziele i święta również po sumie. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy tej okazji zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do uczestniczenia w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele.

3. Serdecznie zapraszamy wszystkich maturzystów do wspólnej modlitwy 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski na Mszę św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu:

  • We środę, 28 kwietnia, przypada kolejna rocznica odzyskania niepodległości przez Sokółkę oraz mieszkańców powiatu sokólskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i wszystkich, którym zawdzięczamy naszą niepodległość.

We czwartek, 29 kwietnia, przypada 42. Rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym jubilacie.

W sobotę, 1 maja, wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, patrona ludzi pracy. Modlimy się za wszystkich pracujących, a szczególnie za tych, którzy pracę utracili lub jej nie mają.

I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Modlitwę poprowadzą „Przyjaciele Oblubieńca”.

Za tydzień, 2 maja, Pierwsza Niedziela miesiąca ? po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Jest to również dzień flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej w swoim domostwie.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Rozalia Teresa Malinowska, Henryk Jacuński, Anastazja Sara Hunder, Romuald Kucharewicz, Janina Białous, Stanisław Jackiewicz, Janina Bakun. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.