NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy Tydzień Miłosierdzia, pozostańmy wrażliwi i otwarci na los osób starszych, chorych, potrzebujących pomocy.

Na Mszę św. o godz. 13.00, a po niej na spotkanie formacyjne, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Ewy Stasiulewicz. Msza Św. zostanie odprawiona za tydzień w niedzielę 25 kwietnia, o godz. 7.00.

W ubiegłą niedzielę taca na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii wyniosła 8770zł. Natomiast przed kościołem złożyliśmy do puszek na Caritas kwotę 670zł. „Bóg zapłać!”

3. Parafialny Zespół Caritas informuje, że został otwarty punkt Caritas przy naszej parafii, który znajduje się na starej drewnianej plebanii. Godziny otwarcia są podane na tablicy przy wejściu do budynku.

4. Mamy przyjemność poinformować, że Dziekan ks. Stanisław Gniedziejko, został nominowany do tytułu Osobowość Roku 2020 w kategorii „Polityka, samorządność i społeczność lokalna”. Plebiscyt ogłosiła Gazeta Współczesna i Kurier Poranny. Serdecznie gratulujemy nominacji i zachęcamy do oddawania głosów. Można to zrobić internetowo wchodząc na portale w/w gazet.

5. W tym tygodniu:

  • W piątek, 23 kwietnia, obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę, 24 kwietnia, przypada Uroczystość św. Jerzego, Męczennika, Głównego Patrona Archidiecezji Białostockiej i Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Porządek Mszy św. według dnia powszedniego. W związku z Uroczystością św. Jerzego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii będą zapisywane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Jerzego o zdrowie i ocalenie dobytku, a po sumie zostaną odprawione okolicznościowe modlitwy do św. Jerzego.
  • W tydzień, 25 kwietnia, będziemy obchodzili XV Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Podczas każdej Mszy św. będziemy polecać w modlitwie kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

W tym dniu przypadają imieniny Proboszcza ks. Jarosława Ciuchny oraz ks. Marka Solniczka, którzy proszą o modlitwę w swojej intencji.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Nikola Blacharczyk, Stanisław Sawoń, Janina Chłus, Bolesław Gołembiewski. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.