NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto Miłosierdzia Bożego

| dodał:

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia - czas uczenia się wrażliwości i szczególnej troski o ludzi będących w potrzebie duchowej i materialnej.

Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem (wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum). Na dodatkową Mszę Św. i modlitwę Koronką zapraszamy również o godz. 15.00.

Można jeszcze w tygodniu przynosić ofiary i skarbonki z jałmużny wielkopostnej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe naszej parafii. Ofiary do puszek przed kościołem są przeznaczone na Caritas.

2. Parafialny Zespół Caritas informuje, że od poniedziałku będzie otwarty punkt Caritas przy naszej parafii. Będzie on znajdował się na starej drewnianej plebanii. Godziny otwarcia są podane na tablicy przy wejściu do budynku.

3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła w kancelarii i na konto parafialne. Natomiast w ubiegłą Niedzielę na KUL złożyliśmy kwotę 2130zł. Bóg zapłać!

4. W tym tygodniu:

We środę, 14 kwietnia, będziemy przeżywać ustanowione przez Sejm RP w 2019 roku Święto Chrztu Polski. Tego dnia będziemy dziękować za dar chrztu św. i modlić się, aby nasza Ojczyzna była zawsze wierna Bogu.

W piątek, 16 kwietnia, modlimy się tradycyjnie w intencji Ojczyzny podczas Mszy św. o godz. 18.00.

Za tydzień w niedzielę, 18 kwietnia, na Mszę św. o godz. 13.00, a po niej na spotkanie formacyjne, zapraszamy rodziców i dzieci klas 3 SP w ramach przygotowania do I Komunii św.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Leokadia Repko, Stanisława Mulkiewicz, Filomena Łowczecka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.