NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

| dodał:

Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejne Msze święte w dniu dzisiejszym o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna.

Przypominamy o pięknej tradycji poświęcenia domostwa przed śniadaniem wielkanocnym. Rozpoczynamy modlitwą, dzielimy się „święconką” i składamy sobie życzenia. Podczas śniadania wielkanocnego nie spożywamy alkoholu.

  • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy pomagali przy budowie Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz dekorowaniu i sprzątaniu kościoła, za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Dziękujemy służbie kościelnej: Siostrze Irenie, Panu Maciejowi, Panu Romanowi, Panu Czesławowi. Siostrom Eucharystkom oraz osobom towarzyszącym przy przygotowaniu Ciemnicy. Słowa podziękowania składamy ks. Karolowi, projektantowi i wykonawcy Grobu Pańskiego oraz „Przyjaciołom Oblubieńca”; Liturgicznej Służbie Ołtarza z ks. Andrzejem na czele, ks. Michałowi, młodzieży oazowej i scholi parafialnej oraz Panu Piotrowi za przepiękną oprawę muzyczną i czynny udział w Liturgii. Bractwu św. Antoniego za posługę podczas Liturgii.

2. W Poniedziałek wielkanocny porządek Mszy Świętych będzie niedzielny. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

  • 3. We wtorek, 6 kwietnia, na trzeci dzień Świąt Wielkanocnych,odprawimy w kościele, a nie na cmentarzu, Mszę św. godz. 10.00 w intencji zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będzie to Msza św. składkowa.

4. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy przez osiem dni. W oktawie Wielkiej Nocy odprawiamy codziennie Mszę Św. o godz. 15.00, a przed nią Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Nowennę. W piątek z racji oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska - Gminny Komisarz Spisowy informuje, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Z uwagi na pandemię zalecany jest samopis internetowy; z osobami które z różnych względów nie dokonają samopisu będzie kontaktował się rachmistrz. Szczegółowe informacje dotyczące spisu można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Sokółce, gdzie również znajduje się stanowisko dla osób nie posiadających dostępu do komputera z internetem.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Na dodatkową Mszę Św. i modlitwę Koronką zapraszamy również o godz. 15.00. Za tydzień w niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszej parafii. Ofiary do puszek będą natomiast przeznaczone na Caritas.

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana: Marian Maksimowicz. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.

*****************************

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom, składam serdeczne życzenia. Niech przeżywanie tej wielkiej tajemnicy naszej wiary prowadzi nas spod Krzyża do pustego Grobu. Niech Ukrzyżowana Miłość wpisuje się wielkimi zgłoskami w nasze codzienne życie, ponieważ jest bezcenna i ważniejsza od wszelkich dóbr ziemskich. Niech napełni radością, bo Pan zmartwychwstał i żyje.

Życzę pełnej ufności w Moc Bożą, która pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze czasy. Wiary, wyszeptanej w codziennej modlitwie, która pozwala swobodnie oddychać. I pełnego pokoju serca, bez którego tak trudno niejednokrotnie żyć.

Pan Zmartwychwstał, a my bądźmy tego świadkami!

Ks. Proboszcz