NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa

| dodał:

1 Dziś, 28 marca, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Zakończenie rekolekcji parafialnych. Serdeczne podziękowania rekolekcjoniście ks. Kan. Marianowi Strankowskiemu. Dzisiaj poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. Nie odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Natomiast zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 15.00 do kościoła.

  • 2. Przypominamy, że obowiązują zalecenia władzy kościelnej i państwowej dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczkami ochronnymi podczas trwania nabożeństw w kościele i na cmentarzu, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu oraz ograniczenie liczby uczestników nabożeństw do 1 osoby na 20m2. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych, cierpiących i ustanie pandemii.
  • 3. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który koncentruje naszą uwagę na Triduum Paschalnym. W czasie Triduum Paschalnego Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane.

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia, odprawimy o godz. 18.00 Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Następnie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 23.00. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa oraz święto patronalne sióstr Eucharystek.

Wielki Piątek, 2 kwietnia.Nie odprawia się Mszy Świętej. Od godz. 7.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. Nabożeństwo pierwszo piątkowe o godz. 9.00. O godz. 10.00 ? tzw. Ciemna Jutrznia ? modlitwa Kościoła psalmami.

Koronką o godz. 15.00 rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, następnie Droga Krzyżowa.

Nabożeństwo Męki Pańskiej zostanie odprawione o godz. 18.00.Będziemy adorować Krzyż naszego Pana Jezusa Chrystusa. Ofiary składane podczas adoracji będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 23.00.

Spowiedź: 7.00-8.00 i 13.00-17.00.

Wielka Sobota, 3 kwietnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 7.00. W Wielką Sobotę do nabożeństwa wieczornego zaleca się wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nabożeństwo pierwszo sobotnie o godz. 9.00. O godz. 10.00 ? tzw. Ciemna Jutrznia ? modlitwa Kościoła psalmami.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna.

  • Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 13.00, a następnie co 20 min. do godz. 17.00. Poświęcenie pokarmów po wsiach należy uzgodnić z proboszczem.

Wieczorna celebracja Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Zabieramy ze sobą świece. Adoracja Najśw. Sakramentu przy grobie do godz. 24.00. Spowiedź: 7.00-8.00 i 13.00-17.00.

4. Za tydzień, 4 kwietnia, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza Święta rezurekcyjna o godz. 6.00.

Przypominam o pięknej tradycji poświęcenia domostwa przed śniadaniem wielkanocnym. Śniadanie wielkanocne rozpoczynamy modlitwą, dzielimy się „święconką” i składamy sobie życzenia. Nie spożywamy alkoholu.

Kolejne Msze święte w tym dniu o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i nowenna.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Tadeusz Lenkiewicz, Ewa Stasiulewicz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na cały rozpoczynający się Wielki Tydzień i świętowanie Wielkanocy.