NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

2 marca 2021r. Ojciec Święty Franciszek, mianował Abp Tadeusza Wojdę nowym Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim. Ks. Abp Tadeusz Wojda kieruje dziś do nas, swoich diecezjan, słowa podziękowania.

***********************************************

1. Przypominamy, że obowiązują zalecenia władzy kościelnej i państwowej dotyczące zasłaniania ust i nosa maseczkami ochronnymi podczas trwania nabożeństw w kościele i na cmentarzu, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu. Pamiętajmy również w modlitwie o wszystkich chorych i cierpiących oraz o ustanie pandemii.

Dzisiaj gościmy Polsko-ukraiński zespół muzyczny «Solowej» z Tarnopola na Ukrainie. Zespół bierze czynny udział w organizacji pomocy potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Podczas każdej Mszy św. wykonają pieśni o tematyce wielkopostnej.

2. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe naszej parafii zebraliśmy 8820zł. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można również nabyć świece paschałki.

3. W zakrystii i kancelarii można zgłaszać chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych będziemy odwiedzać w najbliższą sobotę, 27 marca, od godz. 11.30. Prosimy o nie zgłaszanie osób, które znajdują się w izolacji lub kwarantannie.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne:

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży poprowadzi ks. Stanisław Bolesta.

Wikariusz parafii św. Rocha.

Poniedziałek, 22 marca o godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas I-IV SP.

Wtorek, 23 marca o godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas V-VIII SP.

Środa, 24 marca o godz. 18.00 zapraszamy uczniów szkół średnich.

Rekolekcje parafialne poprowadzi ks. kan. dr Marian Strankowski,

Rektor AWSD w Białymstoku.

Czwartek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i IV rocznica ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Modlimy się w intencji poszanowania życia ludzkiego „od poczęcia, aż do naturalnej śmierci”. Wyrazem troski o dar życia jest dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Kancelaria nieczynna.

Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi: 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 18.00.

Piątek, 26 marca

Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi: 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 18.00.

17.15 Droga Krzyżowa

19.00 Adoracja Krzyża

Sobota, 27 marca

Msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi: 7.00, 8.30, 10.00, 15.00, 18.00.

17.30 Gorzkie Żale

19.00 Adoracja Krzyża

Za tydzień, 28 marca, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Zakończenie rekolekcji. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach Św. Nie odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Natomiast zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 15.00.

Msze św.: 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jadwiga Kołnacka, Jan Rapiej, Maria Wołkowska, Alojzy Kozak, Stanisława Arciuch, Stanisław Sawoń. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.