NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

Zbliżamy się do rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii, które dla dorosłych zostały zaplanowane na 25, 26, 27 i 28 marca (przed Niedzielą Palmową). Rekolekcje poprowadzi ks. kan. dr Marian Strankowski, Rektor AWSD w Białymstoku.

Wcześniej natomiast zapraszamy dzieci i młodzież:

22 marca o godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas I-IV SP;

23 marca o godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas V-VIII SP;

24 marca o godz. 18.00 zapraszamy uczniów szkół średnich.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby remontowe naszej parafii.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem Ś.P. Janusza Uściłko. Msza Św. zostanie odprawiona w niedzielę, 21 marca, o godz. 7.00.

3. W zakrystii i punkcie parafialnym do nabycia są świece paschałki. Umowna cena to 10zł.

4. Przed kościołem zachęcamy do obejrzenia wystawy p.t.: „Kapelani Wojska Polskiego zamordowani w Katyniu”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Grupa Wschód z Białegostoku na zaproszenie naszego Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich i Klubu Historycznego im. kpt. Franciszka Potyrały „Oracza”. Wystawa pozostanie u nas przez tydzień.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nocnej Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Początek w Świętej Wodzie w piątek 19 marca o godz. 21.00, zakończenie w naszym Sanktuarium. Trasa wynosi 31km. Zgłoszenia przyjmuje ks. Michał.

6. W tym tygodniu:

We wtorek, 16 marca o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

We czwartek, 18 marca, przypadają imieniny Ks. Abp Seniora Edwarda Ozorowskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

W piątek, 19 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Modlimy się w intencji wszystkich mężczyzn, zwłaszcza ojców rodzin. Pamiętajmy również w modlitwie o solenizantach ks. Józefie Jaromie i ks. Józefie Chitruku. Msze Święte w naszym kościele według porządku dnia powszedniego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

Za tydzień w niedzielę, 21 marca, będziemy gościli Polsko-ukraiński zespół muzyczny «Solowej» z Tarnopola na Ukrainie. Zespół bierze czynny udział w organizacji pomocy potrzebującym dzieciom z Domów Dziecka i biednych rodzin w Tarnopolskim regionie. Podczas każdej Mszy św. wykonają pieśni o tematyce wielkopostnej.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Antoni Wiński, Zofia Narel, Andrzej Jan Kacprzak. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

8. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.