NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca ? po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji.

2. Przed kościołem natomiast jest możliwość zakupienia domowych ciast, przygotowanych od serca dla serca małego Bartusia Bojarzyńskiego, z parafii w Korycinie. Chłopczyk musi przejść skomplikowaną i niezwykle kosztowną operację serca, dlatego bliscy organizują kiermasz pod patronatem Fundacji Podlascy Aniołowie, z którego dochód będzie przekazany na leczenie. Ciasta będzie można nabyć po każdej Mszy św. począwszy od godz. 7.00 do 13.00.

3. W ubiegłą Niedzielę na Seminarium Duchowne w Białymstoku złożyliśmy kwotę 9477 zł., natomiast do puszek na misje Ad Gentes złożona ofiara wyniosła 1330zł. Bóg zapłać!

4. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła w kancelarii i na konto parafialne oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Jana Wysztygiela. Msza Św. zostanie odprawiona w niedzielę, 14 marca, o godz. 7.00. Ogromne podziękowanie za ofiary złożone na kinkiety do Drogi Krzyżowej.

5. Decyzją ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, z dnia 2 marca 2021r, Proboszcz ks. Jarosław Ciuchna otrzymał godność kanonika gremialnego Kolegiackiej Kapituły Najświętszego Sakramentu przy kościele św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. (Pismo ewentualnie do odczytania).

6. Na stolikach zostały wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Udział w akcji mogą wziąć wszyscy, niezależnie od wieku. Skarbonki przynosimy po Wielkanocy, do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

7. Przed kościołem zachęcamy do obejrzenia wystawy p.t.: „Kapelani Wojska Polskiego zamordowani w Katyniu”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Grupa Wschód z Białegostoku na zaproszenie naszego Sokólskiego Pododdziału Kawalerii im. 10 Pułku Ułanów Litewskich i Klubu Historycznego im. kpt. Franciszka Potyrały „Oracza”. Wystawa pozostanie u nas przez 2 tygodnie.

8. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 8 marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji niewiast.
  • Za tydzień w niedzielę, 14 marca, taca przeznaczona będzie na potrzeby remontowe naszej parafii.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Marian Zacharz, Anna Lucyna Ościłowska, Janina Połubińska, Janusz Uściłko, Anna Kułakowska. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

10. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.