NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

Do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiary na misje Ad Gentes.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła w kancelarii oraz na konto parafialne.

3. Na stolikach zostały wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Udział w akcji mogą wziąć wszyscy, niezależnie od wieku. Skarbonki przynosimy po Wielkanocy, do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek, 1 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Na wspólną modlitwę w tej intencji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

We czwartek, 4 marca, Obchodzimy Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. Jest to również I Czwartek miesiąca  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

5 marca, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.

6 marca, I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. Wieczór Uwielbienia poprowadzi wspólnota „Przyjaciele Oblubieńca”.

Za tydzień, 7 marca, Pierwsza Niedziela miesiąca  po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali. Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.

Przed kościołem natomiast będzie możliwość zakupienia domowych ciast, przygotowanych od serca dla serca małego Bartusia Bojarzyńskiego, z parafii w Korycinie. Chłopczyk musi przejść skomplikowaną i niezwykle kosztowną operację serca. Brakuje jeszcze sporej kwoty, dlatego bliscy pod patronatem Fundacji Podlascy Aniołowie organizują kiermasz, z którego dochód będzie przekazany na leczenie. Ciasta będzie można nabyć po każdej Mszy św. począwszy od godz. 7.00 do 13.00.

5. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Danuta Potapczyk, Wiktor Szuchnicki, Jan Wysztygiel. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.