NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
I Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Dzisiejszą niedzielą, 21 lutego, rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Dzisiaj również wznawiamy spotkania w ramach przygotowania do I Komunii św. Spotkania będą odbywały się w kościele, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00.

Katechezy przedmałżeńskie przy naszej parafii rozpoczynamy dzisiaj, o godz. 15.00. Na spotkania zapraszamy do Sali pielgrzyma.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Czesława Kosikowskiego. Msza Św. zostanie odprawiona w niedzielę, 28 lutego, o godz. 7.00. W ubiegłą niedzielę taca na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii wyniosła 5170zł. Natomiast przed kościołem złożyliśmy do puszek kwotę 1780zł na pomoc dwuletniemu Kubusiowi Suchodole. „Bóg zapłać!”

3. Nasz Parafialny Zespół Caritas w Wielkim Poście organizuje zbiórkę żywności, środków higienicznych i materiałów szkolnych dla potrzebujących, samotnych i ubogich. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Można również złożyć ofiarę wpłacając na ten cel środki na konto parafialne z dopiskiem Caritas. Za wszelką życzliwość i ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”

4. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 22 lutego, przypada Święto Katedry św. Piotra Ap.
  • Za tydzień w niedzielę, 28 lutego, taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  • Natomiast do puszek przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiary na misje Ad Gentes.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych;

Droga Krzyżowa:

Dzieci w każdy piątek o godz. 16.00;

Dorośli w każdy piątek o godz. 17.15;

Młodzież w każdy piątek o godz. 18.30.

Gorzkie Żale:

w każdą środę, sobotę i niedzielę o godz. 17.30

i dodatkowo w niedzielę po Mszy św. o godz.. 11.30.

Zachęcamy do odprawiania nabożeństw również w domach i rodzinnie.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Czesław Kosikowski, Helena Borys-Głódź, Walentyna Czeremcha, Kazimierz Mazur, Andrzej Kuryłowicz. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

7. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.