NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę, 14 lutego, Mszę św. o godz. 13.00, odprawi Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. Msza św. będzie transmitowana przez kanał TVP Polonia oraz przez Internet (zamiast tradycyjnej Mszy św. o godz. 10.00). Starajmy się poinformować o transmisji naszych najbliższych, zwłaszcza osoby chore, samotne, w podeszłym wieku, aby mogli modlitewnie uczestniczyć w tej Mszy św.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na fundusz remontowo-budowlany naszej parafii. Natomiast przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na pomoc dwuletniemu Kubusiowi Suchodole, cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni.

2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem: Ś.P. Czesława Tokarewicza. Msza Św. zostanie odprawiona w niedzielę, 21 lutego, o godz. 7.00.

3. Wznawiamy spotkania w ramach przygotowania do I Komunii św. Spotkania będą odbywały się w kościele, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 13.00. Najbliższe spotkanie za tydzień w niedzielę 21 lutego.

4. Katechezy przedmałżeńskie przy naszej parafii rozpoczynamy w niedzielę, 21 lutego o godz. 15.00. Na spotkania zapraszamy do Sali pielgrzyma.

5. Nasz Parafialny Zespół Caritas w Wielkim Poście organizuje zbiórkę żywności, środków higienicznych, materiałów szkolnych dla potrzebujących, samotnych i ubogich. Dary można przynosić do zakrystii lub kancelarii. Można również złożyć ofiarę wpłacając na ten cel środki na konto parafialne z dopiskiem Caritas. Za wszelką życzliwość i ofiary serdeczne „Bóg zapłać!”

6. W tym tygodniu:

  • W środę, 17 lutego, Popielec - rozpoczynamy Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post. Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 15.00 i 18.00. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy Św.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

Droga Krzyżowa:

  • Dzieci w każdy piątek o godz. 16.00;
  • Dorośli w każdy piątek o godz. 17.15;
  • Młodzież w każdy piątek o godz. 18.30

Gorzkie Żale:

  • w każdą środę, sobotę i niedzielę o godz. 17.30
  • i dodatkowo w niedzielę po Mszy św. o godz.. 11.30.

Zachęcamy do odprawiania nabożeństw również w domach i rodzinnie.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Romualda Bujwickiego, Genowefę Pyłko, Wojciecha Kundę, Stanisława Bołzan, Leonarda Leosza. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

9. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.