NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Miesiąc luty, który jutro rozpoczynamy, w szczególny sposób jest poświęcony modlitewnej pamięci za konających. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich chorych, cierpiących i konających.

2. W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zebraliśmy do puszek 2310zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! Równie serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła w kancelarii oraz na konto parafialne.

3. Caritas Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na wywieszonym plakacie lub ulotkach.

4. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, czyli dzień szczególnej pamięci modlitewnej za siostry zakonne i zakonników. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 15.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Tradycyjnie na M.B. Gromnicznej żegnamy żłóbek. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • W tym dniu przypada również 42 rocznica prekonizacji, to znaczy mianowania przez Stolicę Apostolską Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Biskupem Białostockim. Z tej racji Mszę św. o godz. 18.00 odprawi Ks. Abp Senior Edward Ozorowski.
  • W środę, 3 lutego, wspominamy św. Błażeja i modlimy się szczególnie w chorobach gardła. Błogosławieństwo świecami ku czci św. Błażeja po każdej Mszy św.
  • I Czwartek miesiąca ? modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • 5 lutego, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00. W tym dniu wspominamy św. Agatę, za przyczyną której, modlimy się o bezpieczeństwo naszych domostw i prosimy Boga, aby chronił nas od pożarów i innych nieszczęść. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty po każdej Mszy Św.
  • 6 lutego, I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00. O godz. 19.00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia oraz nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Modlitwę poprowadzą „Przyjaciele Oblubieńca”.
  • Za tydzień, 7 lutego, Pierwsza Niedziela miesiąca ? po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu. Taca na potrzeby naszej archidiecezji.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Wandę Tołkin, Jadwigę Irenę Bryczkowską, Ryszarda Pyłko, Stanisława Krawiela, Wojciecha Pelikszę. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.