NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W sobotę, 16 stycznia, zakończyliśmy kolędę w formie wspólnej modlitwy. Dziękujemy za modlitewną obecność w kościele i poprzez transmisje internetowe. Dziękujemy za wspólnie zanoszoną modlitwę przed tron Boży, przez wstawiennictwo M.B. Sokólskiej i Św. Antoniego, w intencji Ojczyzny, rodzin naszej parafii, osób samotnych, chorych i cierpiących. Dziękujemy za wszelką dobroć, życzliwość i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Za każdy dar serca, modlitewny i materialny, składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabywać świece gromnice.

3. We czwartek 21 stycznia przypada  Dzień Babci, a 22 stycznia, w piątek  Dzień Dziadka  pamiętamy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek, 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

We wtorek, 19 stycznia, przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Jest to również dzień imienin Ks. Bp Henryka Ciereszki. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

We czwartek, 21 stycznia, wspomnienie św. Agnieszki.

Za tydzień obchodzić będziemy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, która ma przypomnieć o znaczeniu i wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, a także o ścisłym związku między Słowem Bożym a liturgią.

Również za tydzień w niedzielę, zgodnie z zarządzeniem Ks. Abp Tadeusza Wojdy, będą zbierane przed kościołem ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji, które miało miejsce w dniach 29 grudnia 2020 roku i 6 stycznia 2021.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Magdalenę Saniukowicz, Andrzeja Rokickiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień pracy.