NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

Obraz Waltteri Paulaharju z Pixabay

1. Kolejna niedziela czasu pandemii i kończący się rok liturgiczny skłaniają każdego z nas do głębokiej refleksji nad mijającym czasem, trudnym czasem. Zachowujmy nie tylko zdrowy rozsądek i pewien umiar, ale przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i wszystkich służbach, które dbają o nasze życie i bezpieczeństwo.


2. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła zebraliśmy 6130zł. Natomiast do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” kwotę 1170zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

W zakrystii do nabycia są kalendarze seminaryjne oraz nasze kalendarze parafialne na przyszły rok. Zachęcamy do nabywania.


3. Poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Nie będą one rozprowadzane w tradycyjnej formie po domach. Będzie je można natomiast nabyć w zakrystii lub bezpośrednio u Pana Piotra Czeczota po każdej Mszy św., przy okazji składając tradycyjną ofiarę na ten cel.


4. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 16 listopada, obchodzimy Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 10.00, 15.00 i 18.00. Kancelaria nieczynna. Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • We wtorek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
  • We środę, 18 listopada, wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
  • W piątek, 20 listopada, wspominamy św. Rafała Kalinowskiego.
  • W sobotę, 21 listopada, obchodzimy wspomnienie Ofiarowania NMP. Zapraszamy serdecznie na Wieczór Uwielbienia. Początek o godz. 19.00.
  • Za tydzień w niedzielę, 22 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Akcji Katolickiej i Eucharystycznego Ruchu Młodych. Msza św. o godz. 13.00 zostanie odprawiona w intencji dzieci i młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych, ich rodziców i opiekunów. W intencji parafialnego zespołu Akcji Katolickiej i ich rodzin odprawimy Mszę Św. o godz. 18.00. W tym dniu, za pobożne odmówienie Aktu Poświęcenia Sercu Jezusowemu, można uzyskać odpust zupełny. Dlatego też po każdej Mszy św. odmówimy tę modlitwę, natomiast po Sumie zostanie odprawione Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów kościelnych. Modlimy się za naszego organistę P. Piotra Czeczota oraz chór kościelny i schole parafialne.

4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Agatę Jurguć, Wiktorię Ignatowicz, Irenę Gejdel, Jadwigę Andrzejewską. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu.


5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.