NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Nowe zarządzenie rządowe i kościelne (obowiązujące od 4 listopada), dotyczące bezpieczeństwa oraz liczby uczestników nabożeństw w kościołach, dopuszcza 70 osób uczestniczących w nabożeństwach w naszej świątyni.Ponadto nakłada obowiązek zakrywania ust i nosa podczas trwania nabożeństw i na cmentarzu! Starajmy się zachować również bezpieczny dystans. Godziny odprawiania Mszy św. pozostają bez zmian. Przypominamy, że Msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z niedzieli. Przypominamy, że Komunia św. na rękę będzie udzielana przed Kaplicą Najświętszego Sakramentu. W tym przypadku Komunię przyjmujemy w postawie stojącej. Pozostałych wiernych prosimy, aby przystępowali do Komunii św. we wszystkich nawach.


2. Niedziela, 8 listopada, ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Zakończyliśmy wymianę nagłośnienia w kościele i na zewnątrz. Pozostaje do zapłacenia koszt wymiany. Trwają w dalszym ciągu prace stolarskie w kościele, wykonywane są nowe ławki do nawy głównej.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na dzieło „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku zebraliśmy 3659zł. W zakrystii do nabycia są kalendarze seminaryjne. Umowna cena to 10zł.


3. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła ofiarodawcom indywidualnym oraz za złożone ofiary w związku z pogrzebami: Ś.P. Stanisławy Sobczyk, Msza Św. zostanie odprawiona w poniedziałek, 9 listopada, o godz. 7.15 oraz Ś.P. Mieczysława Biedź, Msza Św. zostanie odprawiona we czwartek, 12 listopada, o godz. 7.15.

Równie serdeczne podziękowanie za ofiarę na potrzeby kościoła złożoną przy okazji bierzmowania. Zakupione zostały specjalne 4 puszki do udzielania Komunii Św. na zewnątrz kościoła. Gorące podziękowania Państwu Minczewskich za ofiarowane kwiaty do kościoła.


4. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku przypomina o trwającym od 1 września do 30 listopada powszechnym spisie rolnym. Użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do przeprowadzenia takiego spisu z pomocą rachmistrza lub aplikacji internetowej.


5. W tym tygodniu:

  • W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Msza św. w Katedrze o godz. 18.00.
  • W poniedziałek, 9 listopada, Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • We wtorek, 10 listopada, wspomnienie św. Leona Wielkiego.
  • We środę, 11 listopada, świętować będziemy 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze Św. o godz. 6.30, 7.15, 10.00 i 18.00. Podczas Mszy Św. o godz. 10.00 będziemy modlić się w intencji Ojczyzny. Po skończonej Mszy Św. kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożą władze lokalne. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
  • We czwartek, 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, Bp i M.
  • W piątek, 13 listopada, wspominamy pierwszych męczenników polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  • Za tydzień w niedzielę, 15 listopada, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Nie będą one rozprowadzane w tradycyjnej formie po domach. Będzie je można nabyć w zakrystii lub bezpośrednio u Pana Piotra Czeczota po każdej Mszy św., przy okazji składając tradycyjną ofiarę na ten cel.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Stanisława Kosikowskiego, Franciszka Aniśko, Zofię Woroszyło, Henryka Taudul, Kazimierza Krawiela, Jerzego Szydłowskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.


8. Planowany na niedziele 8 listopada kurs przedmałżeński zostaje odwołany.