NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Wszystkich Świętych

| dodał:

1. Niedziela, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlimy się o świętość dla nas i naszych najbliższych: żyjących i zmarłych. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej miłości i troski. Porządek Mszy św. niedzielny. W dniu dzisiejszym nie odbędzie się procesja na cmentarz.

Do odwołania obowiązuje zakaz wstępu na cmentarz!

Stolica Apostolska podaje do wiadomości, że możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla wiernych zmarłych rozciąga na cały miesiąc listopad. Warunki: stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze Nasz, Wierzę w Boga” w intencji Ojca Świętego oraz za zmarłych.

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Sem. Duchowne w Białymstoku. Zachęcamy również do kupna kalendarzy seminaryjnych. Umowna cena to 10zł.


2. W poniedziałek, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu modlimy się za wszystkie dusze przebywające w czyśćcu, oczyszczające się i oczekujące na zbawienie. Msze Św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie odprawiana Msza św. na cmentarzu. Przed każdą Mszą Św. odśpiewamy Egzekwie za zmarłych. Wszystkie Msze św. w tym dniu będą odprawiane za zmarłych polecanych w wypominkach. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.


3. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Wypominki czytamy przez cały miesiąc listopad (od poniedziałku do soboty) o godz. 17.15.


4. Od wtorku, 3 listopada, wszyscy kapłani wracają do czynnej posługi duszpasterskiej. Jedynie ks. Józef Jaroma pozostanie jeszcze przez jakiś czas w izolacji. Kancelaria parafialna będzie funkcjonowała normalnie w swoich godzinach pracy. Dziękujemy za modlitwę w tym trudnym czasie i wsparcie.


5. Zostają zawieszone do odwołania spotkania formacyjne w ramach przygotowania do Bierzmowania i I Komunii Św. Zachęcamy młodzież i dzieci do odbywania spowiedzi we czwartek, piątek, sobotę lub niedzielę.


6. W tym tygodniu:

  • We środę, 5 listopada, wspominamy św. Karola Boromeusza.
  • I Czwartek miesiąca ? modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  • 6 listopada, Pierwszy Piątek miesiąca. Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00.
  • 7 listopada, I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Władysława Łukowskiego, Weronikę Czaplejewicz i Mieczysława Łukaszewicza. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.