NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXX Niedziela Zwykla

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę, 25 października, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za nasz kościół parafialny, za tych, którzy go wybudowali i o niego dbają. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Piotra Bogutę, misjonarza z Peru. Wygłosi kazania i zbierze przed kościołem ofiary do puszek na potrzeby misji.


2. Z przykrością musimy poinformować, że jeden z naszych księży, a dokładnie ks. Józef Jaroma ma pozytywny wynik testu na Covid. W związku z tym, księża: Ks. Proboszcz Jarosław Ciuchna, ks. Andrzej Baszko, ks. Karol Jabłoński oraz ks. Józef Chitruk od piątku przebywają na kwarantannie z powodu bezpośredniej styczności z ks. Józefem. Pozostali księża: Ks. Stanisław Gniedziejko, Ks. Franciszek Walenciej oraz Ks. Michał Urban, którzy mieszkają w innym budynku lub byli nie obecni w tym tygodniu na parafii nie podlegają kwarantannie. W związku z powyższym informujemy, co następuje:

  • Msze św. w kościele będą odprawiane według normalnego porządku (niektóre intencje księża będą odprawiać w kaplicy na plebanii),
  • Sprawy kancelaryjne będą załatwiane przed lub po każdej Mszy w zakrystii (wyłączony zostaje budynek plebanii).

Bardzo prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów oraz przepraszamy za wszelkie utrudnienia i liczymy na wyrozumiałość.


3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w tym tygodniu społecznie porządkujemy cmentarz. Z racji na pandemię nie wyznaczamy w tym roku poszczególnych miejscowości. Prosimy jednak o indywidualną pomoc w sprzątaniu cmentarza w miarę swoich możliwości. Sprzątanie w tym tygodniu codziennie od godz. 9.00 do 12.00.


4. W tym tygodniu:

  • We środę, 28 października, obchodzimy Święto św. Judy Tadeusza i św. Szymona. Jest to dzień imienin J.E. Ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie. Nie zapomnijmy też o modlitwie za śp. Ks. Dziekana Tadeusza Kalinowskiego.
  • Za tydzień w niedzielę, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Modlimy się o świętość dla nas i naszych najbliższych: żyjących i zmarłych. Nie odbędzie się procesja na cmentarz. Podobnie na Dzień Zaduszny nie będzie odprawiana Msza św. na cmentarzu. Zapraszamy w tych dniach na modlitwę do naszej świątyni.

Taca na Wszystkich Świętych na Seminarium Duchowne w Białymstoku.


5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Leonarda Kłubowicza. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu.


6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.