NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Nowe zarządzenie rządowe i kościelne (obowiązujące od 17 października), dotyczące bezpieczeństwa oraz liczby uczestników nabożeństw w kościołach, dopuszcza 160 osób uczestniczących w nabożeństwach w naszej świątyni.Ponadto nakłada obowiązek zakrywania ust i nosa podczas trwania nabożeństw i na cmentarzu! Starajmy się zachować również bezpieczny dystans. Godziny odprawiania Mszy św. pozostają bez zmian. Przypominamy, że Msza św. sobotnia o godz. 18.00 jest odprawiana z niedzieli. Komunia św. na rękę będzie udzielana przed Kaplicą Najświętszego Sakramentu. W tym przypadku Komunię przyjmujemy w postawie stojącej. Pozostałych wiernych prosimy, aby przystępowali do Komunii św. we wszystkich nawach, również w dni powszednie. Po każdej Mszy św. będziemy śpiewać suplikację.

2. Dziś niedziela misyjna, rozpoczynamy tydzień misyjny. Zachęcamy do modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Taca jest przeznaczona na misje. Natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na cele Caritas.

Dzisiaj przypada również Święto św. Łukasza, Ewangelisty, który patronuje Służbie Zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki oraz cały personel medyczny w tym trudnym czasie pandemii.

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 1370zł. Natomiast na potrzeby remontowe i konserwatorskie naszego kościoła taca wyniosła 9830zł. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!

3. Parafianom dziękujemy za płody rolne złożone na potrzeby Seminarium Duchownego, a sołtysom za zorganizowanie zbiórki.

4. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 20 października, wspominamy św. Jana Kantego.
  • We czwartek, 22 października, wspominamy św. Jana Pawła II.
  • Za tydzień w niedzielę, 25 października, będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za nasz kościół parafialny, za tych, którzy go wybudowali i o niego dbają. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii.
  • Również w niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. Piotra Bogutę, misjonarza z Peru. Wygłosi kazania i zbierze przed kościołem ofiary do puszek na potrzeby misji w Peru, gdzie sam pracuje.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Czesława Dubrówko, Annę Garbolińską, Mieczysława Biedź, Helenę Trypuć, Stanisława Sobczyka, Romualdę Reszuta, Jana Plichtę. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.