NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z tej racji przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzona przez młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce pod opieką ks. Andrzeja.

Rodziców i dzieci klas 3 SP zapraszamy na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do I Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 13.00.

Dzisiaj również druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

Zapisujemy wypominki za zmarłych w zakrystii i kancelarii. Kartki wspominkowe zostały wyłożone na stoliku w nawie głównej.


2. Od kilku dni gościmy w naszej parafii J.E. Ks. Abp Tadeusza Kondrusiewicza, Metropolitę Mińsko-Mohylewskiego. Ks. Arcybiskup nie został wpuszczony do swego kraju. Znalazł się na liście osób objętych rządowym zakazem wjazdu do kraju. Z tego powodu od ponad miesiąca przebywa w Polsce. Dołóżmy wszelkich starań, aby czuł się u nas jak w domu. Prosimy o modlitwę w intencji ks. Arcybiskupa Kondrusiewicza i wszystkich ofiar represji reżimu na Białorusi.


3. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu oraz dla KŻR z ul. Piłsudskiego 13 za złożoną ofiarę na ten cel.


4. Siostry Eucharystki zapraszają wspólnotę „Wieczernik” oraz chętne nowe osoby na spotkanie formacyjne dziś o godz. 15.00 do kaplicy zakonnej przy ul. Wróblewskiego 4.


5. Seminarium Duchowne w Białymstoku prosi o płody rolne. Zbiórka odbędzie się na parkingu przy kościele w najbliższy wtorek, 13 października, do godz. 11.00. W zbiórce prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.


6. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 13 października, wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego. Jest święto patronalne Sióstr Służek NMP Niepokalanej, które posługują na terenie naszej parafii. Pamiętajmy o naszych siostrach w modlitwie.
  • W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszą wdzięczną modlitwą ogarniamy nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników szkoły w dniu ich święta. Duszpasterz nauczycieli ks. Adam Baranowski zaprasza na wspólną modlitwę w niedzielę, 18 października, do kościoła Wniebowzięcia NMP na godz. 10.00.
  • We czwartek, 15 października, wspomnienie św. Teresy od Jezusa. We czwartek odbędzie się konferencja dekanalna naszego dekanatu. Z tej racji kancelaria parafialna w godzinach rannych będzie nieczynna.
  • W piątek, 16 października, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II. Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  • W sobotę, 17 października, wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego. Wieczór uwielbienia poprowadzi Zespół Uwielbienia „OdNowa” z Białegostoku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Za tydzień, 18 października, Niedziela misyjna, rozpoczniemy tydzień misyjny. Taca będzie przeznaczona na misje. Do puszek natomiast będzie można złożyć ofiary na potrzeby Caritas.
  • W tym dniu przypada również Święto św. Łukasza, Ewangelisty, który patronuje Służbie Zdrowia. Modlimy się za lekarzy i pielęgniarki oraz cały personel medyczny w tym trudnym czasie pandemii.


7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Stanisława Siemieniako, Leona Birkosa i Kazimierza Wróblewskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


8. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.