NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVII NIedziela Zwykła

| dodał:

1. Pierwsza niedziela miesiąca oraz 12 rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Centralnym przeżyciem tej rocznicy jest Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, przy ołtarzu polowym. Pozostałe Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.30, 10.00 i 13.00.

Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Dzień imienin papieża Franciszka oraz ks. Franciszka Walencieja - solenizantów ogarniamy naszą wdzięczną modlitwą.


2. W zakrystii są do odebrania Torby Samarytanki przygotowane przez Caritas. Jest to forma żywnościowej pomocy osobom potrzebującym. Torbę należy zwrócić wypełnioną artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności do spożycia przynosząc do zakrystii lub na plebanię do 15 października.


3. Zapraszamy na wspólny różaniec codziennie o godz. 17.30 (jedynie we czwartki zapraszamy na godz. 17.00), w niedziele i święta dodatkowo po sumie. Za odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.30. Różaniec młodzieżowy w piątki o 17.30.


4. Seminarium Duchowne w Białymstoku prosi o płody rolne. Zbiórka odbędzie się po przyszłej niedzieli, we wtorek 13 października, o godz. 11.00. W zorganizowaniu zbiórki prosimy o pomoc sołtysów naszych wsi.


5. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 5 października, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  • We środę, 7 października, wspominamy M.B. Różańcową.
  • W sobotę, 10 października, odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Seniorów do Różanegostoku. Początek pielgrzymki w Różanostockim Sanktuarium Mszą św. o godz. 10.00. Dojazd indywidualny. 

   Wieczór Uwielbienia w naszym Sanktuarium poprowadzi wspólnota „Dobrego Pasterza” z Białegostoku.

  • Za tydzień w niedzielę, 11 października, będziemy przeżywali XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Zbierzemy ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.

   Rodziców i dzieci klas 3 SP zapraszamy na spotkanie formacyjne w ramach przygotowania o I Komunii św. po Mszy św. o godz. 13.00.

   Również za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Od środy rozpoczęliśmy kompleksową wymianę nagłośnienia w kościele i wokół niego. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.

   Od przyszłej niedzieli zapisujemy wypominki za zmarłych. Kartki wspominkowe zostaną wyłożone w tygodniu na stoliku w nawie głównej.


6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.