NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXVI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Wczorajszą Mszą Świętą wieczorną rozpoczęliśmy w naszej parafii 40-Godzinne Nabożeństwo. Nauki rekolekcyjne głoszą o. Redemptoryści: o. Eugeniusz (misjonarz z Brazylii) i o. Grzegorz, przełożony domu zakonnego. Do udziału w 40-godzinnym Nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dzisiejsze ofiary do puszek są przeznaczone pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.


2. Trwa renowacja ławek w kościele. Dodatkowo robione są nowe ławki. Od środy rozpoczynamy kompleksową wymianę nagłośnienia w kościele i wokół niego. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.


3. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc różańcowy . Zapraszamy na wspólny różaniec codziennie o godz. 17.30 (jedynie we czwartki zapraszamy na godz. 17.00), w niedziele i święta dodatkowo po sumie. Za odmówienie jednej części Różańca (5 tajemnic) można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec z udziałem dzieci w poniedziałki i środy o godz. 16.30. Różaniec młodzieżowy w piątki o 17.30.


4. W piątek, 2 października, podczas Mszy Św. o godz. 16.30, ks. Abp Tadeusz Wojda udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o kandydatach, ich rodzicach i świadkach. Spowiedź młodzieży, rodziców i świadków we czwartek o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszam rodziców do pomocy przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła.


5. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 27 września, wspomnienie św. Wacława oraz bł. ks. Michała Sopoćki. Drugi dzień naszych rekolekcji. Msza Św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00 i 18.00. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.
  • We wtorek, 29 września, obchodzimy Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Odpust św. Michała i zakończenie 40-godzinnego Nabożeństwa. Msza Św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 15.00 i 18.00. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Procesja eucharystyczna wokół kościoła po skończonych nieszporach przed Mszą Św. o godz. 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele misyjne i zakon ojców Redemptorystów w podziękowaniu za przeprowadzone rekolekcje. 

   Dzień imienin ks. Michała Urbana - ogarniamy go naszą wdzięczną modlitwą.

   Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.

  • We środę, 30 września, wspomnienie św. Hieronima.
  • We czwartek, 1 października, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. I Czwartek miesiąca ? modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Różaniec o godz. 17.00, następnie Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30. Do odprawiania pierwszych czwartków zapraszamy młodzież klas VI SP w ramach przygotowania do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  • 2 października, wspomnienie św. Aniołów Stróżów oraz Pierwszy Piątek miesiąca. Msza Św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszo piątkowe po Mszy Św. o godz. 6.30, 15.00 i przed 18.00, po skończonym różańcu. Do odprawiania pierwszych piątków zapraszamy młodzież klas VII SP w ramach przygotowania do Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
  • 3 października, I Sobota miesiąca, Msza Św. o Niepok. Sercu Maryi i nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy Św. o godz. 6.30 i przed 18.00, po skończonym różańcu. Wieczór uwielbienia poprowadzi grupa „Przyjaciół Oblubieńca”.
  • Za tydzień, 4 października, pierwsza niedziela miesiąca oraz  rocznica Wydarzenia Eucharystycznego w naszej świątyni. Centralnym przeżyciem tej rocznicy będzie Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, przy ołtarzu polowym. Pozostałe Msze Św. w przyszłą niedzielę o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.30, 10.00 i 13.00. 

  Z racji na spodziewaną większą liczbę uczestników niedzielnej liturgii parking przykościelny będzie częściowo zamknięty dla samochodów od godz. 8.00. Dla przybywających pielgrzymów będą      wyznaczone parkingi na samochody osobowe i autobusy. W miarę możliwości starajmy się być dla pielgrzymów życzliwi i gościnni.

  Serdecznie prosimy o przyniesienie w sobotę kwiatów do dekoracji ołtarza i jego otoczenia na niedzielną Uroczystość Eucharystyczną a wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

  Dzień imienin ks. Franciszka Walencieja - ogarniamy go naszą wdzięczną modlitwą.


6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Halinę Jelską i Helenę Dobrzycką. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu.


7. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.