NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę zakończenie obchodów 100-lecia Bitwy Niemeńskiej Mszą św. o godz. 10.00 z udziałem Podhalańczyków, kapeli góralskiej i zespołu „Jemioła”. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne wszystkim pierwszoklasistom. Również po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy młodzież i rodziców klas VI w ramach przygotowania do Bierzmowania. Ofiary do puszek są dziś przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-katechetyczne.


2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła ofiarodawcom indywidualnym oraz za złożone ofiary na cele remontowe naszego kościoła w ubiegłym tygodniu.


3. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 21 września, Święto św. Mateusza Ap. i Ew.
  • O godz. 11.00 - Uroczystość odsłonięcia pomnika ofiar Obławy Augustowskiej. Msza Św. Polowa pod przewodnictwem ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia i bp Henryka Ciereszko oraz z udziałem parlamentarzystów, władz państwowych i samorządowych, wojska i przedstawicieli służb mundurowych. Po Mszy św. uroczysty przemarsz pod pomnik i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!
  • Uroczystości będzie towarzyszyć wystawa w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce (ul. Dąbrowskiego 12) przygotowana przez IPN Oddział w Białymstoku pt: „Obława Augustowska - lipiec 1945”, otwarta w dniach 18-30 września. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
  • Również w poniedziałek, w parafii Wniebowzięcia NMP, o godz. 18.00 rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary. Uczestniczyć mogą osoby pełnoletnie, również z innych parafii. Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek, 22 września, Mszą św. o godz. 18.00, Ruch Rodzin Nazaretańskich rozpoczyna rok formacyjny. Zapraszamy do udziału.
  • We środę, 23 września, wspominamy św. o. Pio.
  • W sobotę, 26 września, Msza św. o godz. 17.00 zakończy pielgrzymkę Służb Celnych i Granicznych, którzy w ten sposób prosić będą swojego patrona św. Mateusza o potrzebne łaski w pracy i w życiu.
  • Sobotnią Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy 40-godzinne Nabożeństwo w naszej parafii. Z racji na ograniczenia związane z pandemią nie odbędzie się tradycyjna procesja do krzyża misyjnego. Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się procesja różańcowa wokół kościoła. Uczestników procesji prosimy o zabranie ze sobą świec i lampionów. Nauki rekolekcyjne głosić będą o. Redemptoryści: o. Eugeniusz (misjonarz z Brazylii) i o. Grzegorz. Do udziału w 40-godzinnym Nabożeństwie wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Za tydzień w niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone pomoc ofiarom pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców klas III SP, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu Jezusa Chrystusa w naszej parafii. Zapisy u ks. Andrzeja.


5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.