NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIV Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą Niedzielę, 13 września, uroczyście obchodzimy w naszym mieście 100. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. O godz. 10.00 - Msza Św. Polowa pod przewodnictwem ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, z udziałem parlamentarzystów, władz państwowych i samorządowych, wojska i przedstawicieli służb mundurowych. O godz. 11.30 uroczysty przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Kończymy remont ławek w kościele, robione są dodatkowe ławki do nawy głównej i naw bocznych oraz przygotowujemy się do wymiany nagłośnienia w kościele.

Ofiary do puszek są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.


2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła ofiarodawcom indywidualnym oraz za złożoną ofiarę w związku z pogrzebem Ś.P. Kazimierza Stelmaszka. Msza Św. zostanie odprawiona w poniedziałek, 13 września, o godz. 18.00.


3. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 14 września, Przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 15.00 i 18.00.
  • We wtorek, 15 września, wspomnienie NMP Bolesnej.
  • We środę, 16 września, wspominamy św. Korneliusza i św. Cypriana.
  • Dzień modlitwy za Ojczyznę. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Również we środę Mszą św. o godz. 18.00 swój nowy rok formacyjny rozpoczyna wspólnota „Przyjaciół Oblubieńca”.
  • W piątek, 18 września, przypada Święto św. Stanisława Kostki. Patrona Polski, ale również dzieci i młodzieży.
  • Za tydzień w niedzielę zakończenie obchodów 100-lecia Bitwy Niemeńskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 z udziałem Podhalańczyków, kapeli góralskiej i zespołu „Jemioła”.
  • Po Mszy św. o godz. 13.00 zapraszamy młodzież i rodziców klas VI w ramach przygotowania do Bierzmowania.

4. Siostry Eucharystki zapraszają wspólnotę „Wieczernik” na spotkanie formacyjne dziś o godz. 15.00 do kościoła na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po koronce spotkanie w sali pielgrzyma. Zapraszamy również nowe osoby na to modlitewne spotkanie.


5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Krystynę Kuklik i Mieczysława Wyszkowskiego. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.