NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXIII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół Kościoła. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby naszej Archidiecezji.

Spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 13.00


2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na potrzeby kościoła: od KŻR z os. Centrum oraz ofiarodawcom indywidualnym.


3. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP - MB Siewnej. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 10.00, 15.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna na zasiew podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 i 18.00.
  • W sobotę, 12 września, przypada wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Wspomnienie zostało ustanowione przez Papieża Innocentego XI po zwycięstwie króla Jana III Sobieskiego nad Turkami w bitwie pod Wiedniem w 1683r. W sobotę zapraszamy serdecznie na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę poprowadzi Zespół Uwielbienia OdNowa. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00, a zakończy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  • Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła, natomiast ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie (przeniesiona z Wielkiego Piątku).

4. Za tydzień w Niedzielę, 13 września, będziemy uroczyście obchodzić w naszym mieście 100. Rocznicę Bitwy Niemeńskiej. W programie m.in.:

9.30 - złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym na grobach żołnierzy poległych w Bitwie Niemeńskiej w 1920r.

10.00 - Msza Św. Polowa pod przewodnictwem ks. Abp Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, z udziałem parlamentarzystów, władz państwowych i samorządowych, wojska i przedstawicieli służb mundurowych. Z tej racji nie będzie Mszy Św. w kościele. Chrzty zaplanowane na tę godzinę zostają przeniesione na godz. 11.30. Przepraszamy za utrudnienie.

11.30 - Przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i ciąg dalszy uroczystości patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!


5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ś.P. Helenę Woronowicz, Wojciecha Ochrymiuka, Stanisława Czarnowicza i Kazimierza Stelmaszka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


6. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.