NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dzisiaj witamy dwóch kapłanów, którzy rozpoczynają pracę w naszej parafii: ks. Franciszka Walencieja i ks. Michała Urbana. Życzymy Bożego błogosławieństwa i sił w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.


2. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii został zaplanowany na 2 października (Piątek), podczas Mszy Św. o godz. 16.30. Bierzmowania naszej młodzieży udzieli ks. Abp Tadeusz Wojda. Zapraszamy rodziców młodzieży na spotkanie organizacyjne za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 13.00.


3. W tym tygodniu:

 • We wtorek, 1września, przypada 81 rocznica wybuchu Drugiej wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.
 • Mszą Świętą o godz. 8.00 rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 • We czwartek, 3 września, wspominamy św. Grzegorza Wielkiego. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.
 • 4 września - pierwszy piątek miesiąca. Msze św. do Najśw. Serca Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszo piątkowe o godz. 6.30 i 18.00.
 • Pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo fatimskie zakończone Apelem Jasnogórskim. Śpiewy poprowadzi nasza schola parafialna.
 • Za tydzień, 6 września, pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół Kościoła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej Archidiecezji.

4. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.


Kilka ważnych informacji dotyczących zmian w pracy duszpasterstwa parafialnego:

 • W niedziele i święta godziny odprawiania Mszy Św. pozostają bez zmian do nowego roku.
 • W tygodniu (od poniedziałku do piątku) Msze Św. będą odprawiane o godz. 6.30, 7.15, 15.00 i 18.00. Msza Św. o godz. 15.00 będzie odprawiana w kaplicy Najświętszego Sakramentu (M.B. Różańcowej). Przed Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje z godz. 7.30 będą odprawiane o godz. 15.00.
 • Nie będzie zmiany godziny odprawiania wieczornych Mszy Św. na czas zimowy. Pozostaje godz. 18.00 przez cały rok.
 • We wszystkie soboty w ciągu roku wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 będzie odprawiana z niedzieli lub z uroczystości w nią przypadającej.
 • We wszystkie soboty w ciągu roku (oprócz Adwentu i Wielkiego Postu) po Mszy Św. wieczornej będą odbywały się Wieczory Uwielbienia przed Najśw. Sakramentem, zakończone Apelem Jasnogórskim.
 • Spowiedź podczas każdej Mszy Św. oraz od godz. 15.00 do 16.00 (od poniedziałku do piątku).
 • Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz.: 8.30-10.00 oraz 16.00-17.30.
 • W niedzielnych ogłoszeniach będziemy wspominać w modlitwie osoby zmarłe z naszej parafii.