NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XXI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w Bejrucie zebraliśmy do puszek kwotę 4700 zł, natomiast dzień wcześniej na diecezjalne Radio „I” - 310 zł. Bóg zapłać za każdy dar modlitwy i serca!

Dzisiaj żegnamy dwóch kapłanów naszej parafii: ks. Piotra Radkiewicza, który odchodzi do parafii Opatrzności Bożej w Kuźnicy oraz ks. Roberta Matysa, odchodzącego do parafii św. Kazimierza w Białymstoku. Dziękujemy za trzyletnią pracę, trud i poświęcenie. Życzymy wiele dobra od Boga i od ludzi na nowych placówkach pracy duszpasterskiej.

Również dzisiaj, po każdej Mszy Św., jest możliwość zakupienia tomiku poezji autorstwa ś.p. ks. Dariusza Sańko, wydanego przez rodzinę i przyjaciół.


2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek, 24 sierpnia, obchodzimy Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  • we środę, 26 sierpnia, obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wstawiennictwo Matki Bożej modlimy się o łaski potrzebne dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Msze Św. o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.
  • we czwartek, 27 sierpnia, wspominamy św. Monikę.
  • w piątek, 28 sierpnia, przypada wspomnienie św. Augustyna.
  • w sobotę, 29 sierpnia, wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. W dniach 5-6 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na centralne dożynki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Józef Jaroma.


4. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.