NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XIX Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła. Trwa remont ławek w kościele. Przygotowujemy się do wymiany nagłośnienia w kościele oraz remontu mieszkań wikariuszowskich na plebanii.


2. W tym tygodniu:

  • W poniedziałek, 10 sierpnia, obchodzimy Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
  • We wtorek 11 sierpnia, przypada wspomnienie św. Klary.
  • W piątek, 14 sierpnia, wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego. W tym dniu modlimy się za poległych w obozach i więzieniach.
  • W sobotę, 15 sierpnia, obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (M.B. Zielnej). Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Poświęcenie plonów, kwiatów i ziół po Mszach Świętych o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalne Radio „I”.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest również pamiątką cudu nad Wisłą z 1920r. oraz świętem Wojska Polskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Ojczyzny, Wojska Polskiego oraz o Boże bł. przy pracach polowych podczas żniw. Na Mszę Św. o godz. 10.00 prosimy o przywiezienie wieńców dożynkowych z poszczególnych wsi.

W tym dniu (sobota, 15 sierpnia) zapraszamy równie serdecznie na Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę poprowadzi Zespół Uwielbienia OdNowa. Spotkanie będzie okazją do uwielbienia Pana Jezusa poprzez świadectwo, modlitwę i śpiew. Początek spotkania o godz. 19:00. Spotkanie zakończy się Mszą Świętą z Uroczystości Wniebowzięcia NMP o godz. 21:00.

  • Za tydzień w niedzielę, 16 sierpnia, po Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Komandorowi Międzynarodowych Rajdów Katyńskich Ś.P. Wiktorowi Węgrzynowi. Do uczestnictwa i modlitwy serdecznie zachęcamy.
  • W związku z tragedią, która miała miejsce w minionych dniach w Bejrucie, ks. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zwrócił się z apelem, aby we wszystkich kościołach w Polsce, niedziela 16 sierpnia, stała się Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Będziemy łączyć się w modlitwie, natomiast przed kościołem zbierzemy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.

3. W dniach 5-6 września organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy na centralne dożynki. Zgłoszenia przyjmuje ks. Józef Jaroma.


4. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.