NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVIII Niedziela Zwykła

| dodał:

@ArchiBial MEDIA

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół Kościoła. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W dniu dzisiejszym przypada również wspomnienie NMP Anielskiej. Można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” (Warunki odpustu to: nawiedzenie kościoła parafialnego, stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz w intencji Ojca Świętego).


2. Rozpoczęliśmy sierpień - miesiąc trzeźwości. Podejmijmy dzieło Apostolstwa Trzeźwości przez modlitwę i własną abstynencję w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Zachęcamy do dobrych postanowień, do trzeźwości i abstynencji, do nie kupowania i nie stawiania alkoholu w tym szczególnym czasie.


3. Gorąco modlimy się w intencji rolników, którzy rozpoczęli prace polowe. Prosimy o dobrą pogodę dla nich na czas zbiorów. Przypominam również o przygotowaniu wieńców dożynkowych na sobotę 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP, na Mszę Św. o godz. 10.00.


4. W tym tygodniu:

  • We wtorek, 4 sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a.
  • We czwartek, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 10.00 i 18.00. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nieszpory Eucharystyczne o godz. 17.30.
  • 7 sierpnia - pierwszy piątek miesiąca. Msze św. do Najśw. Serca Pana Jezusa i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 6.30 i 18.00.
  • W sobotę, 8 sierpnia, wspominamy św. Dominika.
  • Za tydzień druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe i konserwatorskie naszego kościoła.

5. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.