NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. W dzisiejszą niedzielę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i św. Annę  Rodziców NMP  pamiętamy w modlitwie o naszych babciach, dziadkach, osobach starszych.

W tym tygodniu rozpoczynamy sierpień miesiąc trzeźwości. Wysłuchaliśmy listu na ten temat. Podejmijmy dzieło Apostolstwa Trzeźwości przez modlitwę i własną abstynencję w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Zachęcamy do dobrych postanowień, do trzeźwości i abstynencji, do nie kupowania i nie stawiania alkoholu w tym szczególnym czasie.

2. 28. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka z Białegostoku do Wilna w tym roku w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Priorytetem w tym względzie zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego w tym roku przez teren wileńszczyzny od granicy białorusko-litewskiej wyruszą jedynie kapłani i klerycy wraz z obsługą pielgrzymki. Wszystkich pielgrzymów zachęcamy natomiast do duchowego pielgrzymowania. Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki wilenska.bialystok.pl. Dnia 24 sierpnia organizowany jest wyjazd autokarowy z Białegostoku do Wilna, aby powitać pielgrzymów. Będzie też możliwość uczestnictwa w Mszy św. o godz. 16:00 w Ostrej Bramie. Wszelkie szczegóły i zapisy na wyjazd tylko i wyłącznie drogą mailową lub pod numerem telefonu +48 579 553 753.

3. W tym tygodniu:

We środę, 29 lipca, wspomnienie św. Marty.

W piątek, 31 lipca wspominamy św. Ignacego Loyolę.

W sobotę, 1 sierpnia, wspominamy św. Alfonsa Marię Liguoriego. W modlitwie pamiętamy o poległych w obronie Ojczyzny podczas Powstania Warszawskiego, którego rocznicę wybuchu w tym dniu obchodzimy. Pierwsza sobota miesiąca  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy Św. o godz. 6.30 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Za tydzień, 2 sierpnia, pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół Kościoła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

W tym dniu przypada również wspomnienie NMP Anielskiej. Można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” (Warunki odpustu to: nawiedzenie kościoła parafialnego, stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz w intencji Ojca Świętego).

4. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.