NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XVI Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Gorąco modlimy się w intencji rolników, którzy już wkrótce rozpoczynają prace polowe. Prosimy o Boże błogosławieństwo i dobrą pogodę dla nich na czas zbiorów.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień św. Krzysztofa. Modlimy się o bezpieczeństwo i roztropność dla wszystkich uczestników w ruchu drogowym.

2. W ubiegłą niedzielę na potrzeby remontowe i konserwatorskie kościoła zebraliśmy ofiarę na tacę w kwocie 11.120zł. Wszystkim ofiarodawcom za dar modlitwy oraz złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

3. Prasa katolicka będzie wykładana na stoliku w nawie głównej. Zachęcamy do nabywania i czytania. Prenumeratorów prosimy o potwierdzenie prenumeraty na kolejne półrocze. W tym celu zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce tradycyjnie na parkingu przy kościele, dnia 24 lipca (piątek), w godz. od 8.00 do 11.00.

5. Do końca roku postaramy się usunąć nieco zadrzewienia ze starego cmentarza. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Potrzebne są odpowiednie pozwolenia, gdyż jest to strefa konserwatorska.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na kościół w związku z pogrzebami. Msza Św. za Ś.P. Genowefę Czaplejewicz zostanie odprawiona 20 lipca o godz. 6.30 oraz za Ś.P. Krystynę Bałdowską 24 lipca o godz. 7.00.

7. W tym tygodniu:

W środę, 22 lipca, Święto św. Marii Magdaleny.

W czwartek, 23 lipca, Święto św. Brygidy, Patronki Europy.

W piątek, 24 lipca, wspomnienie św. Kingi.

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy Święto ku czci św. Jakuba, Ap. Wspominamy również św. Krzysztofa ? patrona kierowców. W tym dniu, po Mszach Św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 odbędzie się poświęcenie samochodów i pojazdów mechanicznych na parkingu przy kościele. Przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na misje.

Za tydzień w niedzielę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i św. Annę Rodziców NMP. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach, dziadkach, osobach starszych.

8. Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli oraz obfitości łask Bożych na rozpoczynający się tydzień.