NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
XII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na KUL i CPK.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Dzień Ojca, dzień naszej szczególnej pamięci modlitewnej za naszych ojców żywych i zmarłych. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za kolejny rok formacyjny wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

b) w środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

c) w czwartek Mszą św. o godz. 18.00 ministranci naszej parafii zakończą kolejny rok formacyjny. Po Mszy św. zbiórka i podsumowanie.

d) w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego Mszą św. o godz. 8.00. Wszystkie szkoły i przedszkola z Bogiem i Maryją kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje zachowując wszystkie środki ostrożności ze względu na epidemię koronawirusa.

Spowiedź dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego we czwartek od godz. 17.30.

e) w sobotę Pierwsza Komunia Święta dla trzech grup dzieci z naszej parafii o godz. 10.00, 11.30 i 13.00. Spowiedź dzieci, ich rodziców i chrzestnych w piątek (I grupa o godz. 15.00, II grupa o godz. 16.00, III grupa o godz. 17.00). Rodzicom przypominamy, aby przyjęcie pierwszokomunijne odbyło się bez alkoholu.

3. W tym roku Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki dokonał wielu zmian personalnych w parafiach naszej Archidiecezji. Nie zapomniał też o naszej parafii. O tych zmianach pragniemy poinformować was drogie siostry i bracia.

W obecnych czasach Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda widzi ogromną potrzebę rozwoju Kultu Eucharystycznego jako drogi odnowy wiary i życia chrześcijańskiego w kościele. Temu dziełu ma służyć Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce jako centrum Kultu Eucharystycznego w Archidiecezji, w Polsce poza jej granicami oraz ma służyć eucharystycznej formacji Ludu Bożego.

Dlatego w duszpasterstwie naszej parafii następuje zmiana. Do posługi duszpasterskiej przychodzi do nas ks. Jarosław Ciuchna, proboszcz z Sidry, który przez 7 lat pracował w naszej parafii i on przejmie obowiązki proboszcza zarządcy, natomiast ks. Dziekan Stanisław przejmie obowiązki Kustosza poświęcając się trosce o formację duchową pielgrzymów i parafian.

Wprowadzenie ks. Jarosława Ciuchny na Urząd Proboszcza naszej parafii odbędzie się 5 lipca podczas Mszy św. o godz. 10.00.

Na mocy dekretu Księdza Arcybiskupa dokonano zmian księży wikariuszy. Ks. Piotr został przeniesiony do Kuźnicy. Ks. Robert został przeniesiony do Parafii św. Kazimierza w Białymstoku. Na ich miejsce przychodzi ks. Michał Urban, który pracował już w naszej parafii. Przeniesieni ks. Piotr i ks. Robert zakończą posługę w dniu 25 sierpnia 2020 r.

Ks. Jarosława nowego proboszcza jak i pozostałych kapłanów otoczmy naszą modlitwą i serdecznością, aby spełniły się Boże plany i dokonało się nasze uświęcenie.

4.Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.