NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Trójcy Świętej

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Msza św. o godz. 11.30 zostanie odprawiona w intencji tegorocznych maturzystów. Po Mszy św. O godz. 11.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Nabożeństwa Czerwcowego. Procesji eucharystycznej po sumie dziś nie będzie.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

b) w środę 3-cia rocznica święceń biskupich Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. W naszych modlitwach wypraszajmy Księdzu Arcybiskupowi obfite Boże łaski w Jego pasterskim posługiwaniu Ludowi Bożemu naszej Archidiecezji i Metropolii.

c) w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, patronalne święto Sióstr Eucharystek. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 13.00, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Główną Mszę św. o godz. 10.00 odprawi Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Senior Edward Ozorowski i on poprowadzi procesję eucharystyczną. W tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się wokół kościoła i ona rozpocznie, mamy nadzieję, już normalne funkcjonowanie procesji eucharystycznych w liturgii Kościoła.

Mimo znoszonych ograniczeń dotyczących udziału wiernych w nabożeństwach oraz zgromadzeniach trudno nam będzie zachować odległość 2 metrów między ludźmi i wytrwać w upale w maseczkach organizując procesję Bożego Ciała ulicami Sokółki.

Na zakończenie procesji Ksiądz Arcybiskup Senior Edward udzieli błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całemu miastu Sokółce.

Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i wyrazem wdzięczności za tę Obecność.

Uczestników Procesji prosimy o przygotowanie się do Procesji. Należy zadbać o sprzęt procesyjny i o stroje. Młodzież żeńską prosimy o zgłaszanie się do trzymania wstążek przy chorągwiach.

Po zakończeniu Procesji będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele o godz. 13.00. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała. Podczas Oktawy po wieczornej Mszy św. będą odprawiane Nieszpory Eucharystyczne połączone z Nabożeństwem Czerwcowym oraz procesją dookoła kościoła.

Do udziału w nabożeństwach Oktawy wszystkich serdecznie zapraszamy. Liczymy na liczny udział ministrantów, dzieci i młodzieży.

W czwartek na Boże Ciało o godz. 17.30 Nieszpory Eucharystyczne.

d) w sobotę Odpust św. Antoniego w naszej parafii. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 z udziałem dzieci i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.30 Procesja Eucharystyczna. Błogosławieństwo dzieci
z racji Odpustu po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

Z okazji Odpustu w kaplicy św. Kazimierza będą przyjmowane intencje mszalne indywidualne i składkowe do św. Antoniego. Zachęcamy też do nabywania świec wotywnych, obchodzenia ołtarza i modlitwy do św. Antoniego polecając w modlitwie swoje intencje Bogu przez pośrednictwo św. Antoniego. Świece będzie można nabywać przy ołtarzu św. Anny.

Bractwo św. Antoniego prosimy o pomoc przy obsłudze świec i wiernych. Wszystkim uczestnikom Odpustu życzymy jak najobfitszych łask za przyczyną św. Antoniego i zapraszamy na Odpust.

e) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku.

3. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.