NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

| dodał:

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki i zakończenie Nabożeństwa Majowego. Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek drugi Dzień Zielonych Świąt Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła Dzień Chorych w naszej parafii. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00.

Msza św.o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji chorych naszej parafii, podczas której zostanie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Spowiedź chorych w kościele o godz. 9.45. Rodziny i opiekunów chorych prosimy o przywiezienie chorych do kościoła na tę Mszę św. Będzie to Msza św. składkowa.

Jutro Międzynarodowy Dzień Dziecka i rozpoczęcie Nabożeństwa Czerwcowego. Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele będzie odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę i święta również po sumie. Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Czerwcowego w rodzinach czy też we wspólnocie wiejskiej przy kapliczkach lub krzyżach.

Do wspólnej modlitwy w intencji dzieci naszej parafii zapraszamy dzieci i ich rodziców w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00.

b) w środę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, Męczenników z Ugandy.

c) w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi. W czwartek nasza Archidiecezja Białostocka będzie przeżywała dzień modlitw o uświęcenie kapłanów połączony z Archidiecezjalną Pielgrzymką kapłanów do naszego Sanktuarium Najświętszego Sakramentu.

Rozpoczęcie Dnia Modlitw o Uświęcenie Kapłanów o godz. 14.00 w kościele.

Prosimy wiernych naszej parafii o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów, biskupów oraz Arcybiskupów całej naszej Archidiecezji. W programie tego Dnia Modlitw: konferencja duchowa, adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nieszporami Eucharystycznymi i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Do udziału we wspólnej modlitwie z kapłanami i biskupami wszystkich serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium.

d) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie po Mszach św. O godz. 6.30 i 18.00. W sobotę po wieczornym nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

Ponieważ w tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie było Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej chorych po domach. Proponujemy tym chorym Spowiedź i Komunię św. Wielkanocną w pierwszy piątek miesiąca tego tygodnia od godz. 10.00.

Chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, a chcieliby przyjąć te sakramenty, prosimy, aby rodziny zgłosiły tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej podając dokładny adres ich zamieszkania.

Zapisy chorych prowadzimy od dziś. Z racji na wciąż istniejące zagrożenie koronawirusem decyzję zgłaszania chorych do Spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej po domach pozostawiamy rodzinie.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” rodzinie Mudrewicz, która z racji pogrzebu śp. Władysława Mudrewicza zamiast wieńców i kwiatów pogrzebowych złożyła ofiarę na kościół. Msza św. za śp. Władysława Mudrewicza zostanie odprawiona 2 czerwca we wtorek o godz. 6.30.

4. W związku z postępującą normalizacją życia i społecznych zasad funkcjonowania, Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki wydał nowe rozporządzenie:

Z dniem 25 maja 2020 r. wygasła dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zniesienie limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach daje możliwość udziału w liturgii wiernym z zachowaniem jednak dystansu dwóch metrów i obowiązku zakrywania ust i nosa. Zachęcam gorąco wszystkich wiernych do ponownego podjęcia regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i unikania grzechu ciężkiego związanego z jej opuszczaniem.

Dyspensę od niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. na okres do końca czerwca br. przedłużam tylko dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), bądź przebywających w kwarantannie.