NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejsza VI-ta Niedziela Wielkanocna jest przeżywana jako dzień wdzięczności Bogu za św. Jana Pawła II Papieża Polaka z racji 100-tnej rocznicy jego urodzin przypadającej w dniu jutrzejszym. Z tej okazji dzisiaj w naszym Sanktuarium Najświętszego Sakramentu zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za św. Jana Pawła II połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 na którą serdecznie zapraszamy.

Od dziś kolejne złagodzenia przepisów dotyczących ilości osób uczestniczących w nabożeństwach w kościele. Na 1 osobę przyznano 10m2. Znając powierzchnię użytkową naszego kościoła 992m2 na nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 99,2 osoby. Zaokrąglamy ten ułamek na korzyść uczestników. W naszym kościele może uczestniczyć na nabożeństwie 100 osób. Tą ulgę przyjmujemy z wdzięcznością jako dar św. Jana Pawła II i naszych władz.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek 100-tna rocznica urodzin św. Jana Pawła II przypadająca w 100-tną rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w wojnie 1920 r. W sposób szczególny w tym dniu módlmy się o silna wiarę dla Polskiego Narodu i opiekę św. Jana Pawła II nad Ojczyzną. Niech towarzyszą nam słowa św. Jana Pawła II „Bogu dziękujcie  Ducha nie gaście”.

b) w piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

c) w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz dzień modlitwy za Kościół katolicki w Chinach. Przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego w poniedziałek, wtorek, środę przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W poniedziałek, we wtorek i środę o dobre urodzaje będziemy się modlić podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia i Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Nabożeństwa Majowego.

3. Informujemy, że Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z naszej parafii po uzgodnieniu z rodzicami odbędzie się w 5-ciu grupach z racji na znane nam okoliczności i będzie udzielona według następującego porządku:

 w sobotę 20 czerwca  2 grupy podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30

 w sobotę 27 czerwca  3 grupy podczas Mszy św. o godz. 10.00, 11.30, 13.00

Wyrażamy uznanie i wdzięczność rodzicom za świadectwo ich wiary i troskę, aby dzieci mogły przyjąć Pana Jezusa do swoich serc w możliwie jak najszybszym czasie z zachowaniem wszelkich przepisów i zaleceń władz kościelnych i państwowych rezygnując ze zbędnego, zewnętrznego splendoru.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła i parafii w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W dalszym ciągu niech towarzyszy nam modlitwa o ustanie pandemii koronawirusa oraz modlitwa o deszcz i dobre urodzaje. W dalszym ciągu respektujemy zarządzenia władz państwowych i kościelnych służących nierozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.