NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: „Wielka Tajemnica wiary”. Naszą modlitwa wspierajmy wszystkich powołanych do Służby Bożej i prośmy Boga, aby nieustannie wzbudzał nowe, liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i konsekrowanego oraz misyjnego.

Dziś też przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo Majowe bez procesji eucharystycznej.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na maj:

Aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

3. W tym tygodniu:

przeżywamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

a) w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartałowe Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

b) w poniedziałek wspomnienie św. Floriana, Męczennika, patrona strażaków. W naszych modlitwach wypraszajmy Boże łaski strażakom i ich rodzinom oraz módlmy się o bezpieczną służbę strażakom. W sposób szczególny w intencji strażaków naszego powiatu i parafii będziemy się modlić w poniedziałek 4 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00. do wspólnej modlitwy w intencji strażaków i ich rodzin serdecznie zapraszamy.

c) w środę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

d) w czwartek pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 17.30.

e) w piątek Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski oraz dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego i naszego Księdza Dziekana o których pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając im obfite Boże łaski.

Msze św. będą odprawione według porządku dnia powszedniego.

4. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła i parafii.

5. W dalszym ciągu niech towarzyszy nam modlitwa o ustanie pandemii koronawirusa oraz modlitwa o deszcz i dobre urodzaje. W dalszym ciągu respektujemy zarządzenia władz państwowych i kościelnych służących nierozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.