NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Wielkanocna

| dodał:

1. Życie człowieka jest wędrówką do niebieskiego, wiecznego Emaus. Ważne, aby w tej wędrówce towarzyszył nam Jezus Chrystus, jak towarzyszył uczniom Łukaszowi i Kleofasowi z dzisiejszej Ewangelii zdążającym do Emaus. Dziś w III Niedzielę Wielkanocną zaprośmy Pana Jezusa do siebie, aby nam przewodniczył w drodze do nieba.

2. W tym tygodniu:

a) w środę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy oraz Dzień Męczenników Duchownych Polskich z czasów II wojny światowej.

W środę przypada 41 rocznica święceń biskupich ks. Abp Seniora Edwarda Ozorowskiego, któremu w modlitwie wypraszajmy obfitość Bożych łask.

b) W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.00 i 18.00. Przypominamy, że nadal obowiązują ograniczenia w ilości wiernych uczestniczących we Mszy św. W naszym kościele może uczestniczyć we Mszy św. 66 osób.

c) w piątek wspomnienie dobrowolne św. Józefa Rzemieślnika i rozpoczęcie Nabożeństwa Majowego. Nabożeństwo Majowe w naszym kościele będzie odprawiane przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy św., a w niedziele i święta również po sumie.

Zachęcamy do odprawiania Nabożeństwa Majowego po wsiach przy kapliczkach lub krzyżach oraz w rodzinnym gronie. Przy okazji majowego zadbajmy o krzyże przydrożne i kapliczki.

Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież do codziennego uczestniczenia w Nabożeństwie Majowym w naszym kościele lub w rodzinie.

d) w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przeniesiona w tym roku z niedzieli 3 maja na sobotę 2 maja. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”. W ramach adoracji Najświętszego Sakramentu Nabożeństwo Majowe. Procesji eucharystycznej nie będzie.

3. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na potrzeby kościoła. „Bóg zapłać” dla KŻR z ul. Grodzieńskiej w Sokółce.

4. Kryzys śmieciowy dotknął też nasz cmentarz. Mamy ogromną prośbę do uczestników pogrzebów. Nie kupujcie wielu wieńców pogrzebowych i kwiatów, które zamieniają się w śmieci. Niech będzie więcej modlitwy za zmarłych.

Do porządkujących mogiły apelujemy, aby śmieci częściowo segregować: oddzielnie składać wieńce, kwiaty doniczkowe z ziemią wyjąć z doniczki i składać też oddzielnie, a doniczki pozostawić obok wyjętych kwiatów. Znicze i inne śmieci wrzucać do kontenerów.

Za zrozumienie i pomoc dziękujemy. Prowadzimy starania przygotowania V-tej części cmentarza na grzebanie zmarłych. W tej sprawie ks. Dziekan zwrócił się do Pani Burmistrz i Rady Miejskiej w Sokółce o urządzenie wjazdu na nowy teren cmentarny z ul. Witosa licząc na zrozumienie i przychylność władz.

5. W dalszym ciągu niech towarzyszy nam modlitwa o ustanie pandemii koronawirusa oraz modlitwa o deszcz i dobre urodzaje. W dalszym ciągu respektujemy zarządzenia władz państwowych i kościelnych służących nierozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa.