NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

| dodał:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  12.04.2020 r.

1.Przeżywamy Święta Wielkanocne. Czcimy Zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, które jest fundamentem naszej wiary. Żadne siły, wojny, pandemie, ideologie nie przyćmią tej Prawdy.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i jest z nami  w szczególny sposób w Eucharystii. Mówi do nas zalęknionych  jak mówił do zalęknionych apostołów w Wieczerniku „Pokój wam  To Ja Jestem”. Zaufajmy Chrystusowi , On wyszedł z grobu i On wyprowadzi nas uwięzionych w naszych domach, mieszkaniach, szpitalach w miejscach kwarantanny na drogę zdrowia i życia. Trudne doświadczenia ostatnich dni i tygodni zaowocują z pewnością nowymi Bożymi łaskami, tak jak Krzyż Chrystusa przyniósł owoce Zbawienia.

„Pan jest mocą swojego ludu” w obliczu bezradności świata wobec pandemii koronawirusa, Chrystusowi zawierzmy na nowo nas samych, nasze rodziny, naszą Ojczyznę i całą ludzkość. Błagajmy o Miłosierdzie Boże dla świata i nawrócenie grzeszników prosząc o ustanie pandemii koronawirusa. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkie służby ratujące nasze zdrowie i życie. Prośmy o odrodzenie wiary, powrót ludzkości na drogę Prawa Bożego i prawa naturalnego.

2.Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. będą transmitowane o godz. 6.00 Rezurekcja, 10.00.

3.W poniedziałek II-gi Dzień Wielkanocy oraz Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej. Transmisja Mszy św. o godz. 13.00 i 18.00.

4.We wtorek o godz. 10.00 Msza św. w kościele za zmarłych z naszych rodzin, parafian i spoczywających na naszym cmentarzu  transmitowana w Internecie (bez udziału wiernych).

5.Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego obchodzi się przez 8 dni, czyli Oktawę. Pragniemy wypełnić te dni Oktawy nawiedzeniem kościoła, przyjęciem Komunii św. w sposób duchowy i uczestnictwem we Mszy św. przez Internet o godz. 18.00 przez całą Oktawę. Z racji Oktawy w piątek nie ma postu.

6.W czwartek Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.00. Nie ustawajmy w modlitwie za Ojczyznę.

7.W piątek dzień imienin naszego ks. Roberta. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach wypraszając obfitość Bożych łask w jego kapłańskiej posłudze.

8.W przyszłą niedzielę  Święto Bożego Miłosierdzia i zakończenie Nowenny do Bożego Miłosierdzia Koronką i Mszą św. o godz. 15.00. Transmisja Mszy św. o godz. 10.00 i 15.00.

9.„Bóg zapłać” wszystkim za udział w Triduum Paschalnym, za postawę wiary i tęsknoty za Chrystusem, za nawiedzanie świątyni i przystępowanie do Sakramentu Pokuty, za ofiary na kwiaty do grobu i na potrzeby parafii i za zdyscyplinowanie. „Bóg zapłać” kapłanom, siostrom zakonnym, służbie kościelnej i plebanijnej za pomoc w przygotowaniu świątyni i plebanii na Święta Wielkanocne.

10.Na te Święta Zmartwychwstania Pańskiego, niech Chrystus zwycięzca śmierci, piekła i szatana wszystkim błogosławi, chroni od zagrożeń, umacnia nadzieję, udzieli naszym sercom pokoju i radości.