NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Niedziela Palmowa

| dodał:

Drodzy Parafianie, Siostry i Bracia

Tegoroczna Pierwsza Niedziela kwietnia, Niedziela Palmowa, w jakże nieprzewidywanych okolicznościach rozpoczyna celebrację Wielkiego Tygodnia  najważniejszego czasu w całym roku liturgicznym. To niedziela i tydzień wielkich kontrastów. Możemy powiedzieć: od chwały, przez poniżenie  do chwały, przez wywyższenie. Widzimy Jezusa, który jako Król Pokoju wjeżdża w chwale do Jerozolimy. Potem idziemy z Nim przez całą historię okrutnej i bolesnej męki, rozważanej nie tylko w Niedzielę Palmową, lecz także przez cały tydzień, aby za osiem dni doświadczyć chwały, radości i piękna Miłości, której śmierć pokonać nie może  Miłości Zmartwychwstałej.

Tegoroczny Wielki Tydzień ? Wielki także niespotykanym rażeniem pandemii koronawirusa  przeżyjmy z Chrystusem w atmosferze Jego zwycięstwa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Pan Jezus mówi do nas „Nie lękajcie się. Jam zwyciężył. Oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. ”.

Mimo ,że w tych dniach Wielkiego Tygodnia z wiadomych nam przyczyn, będziemy mieli utrudniony udział w celebrowanych nabożeństwach w świątyniach i utrudniony fizyczny dostęp do sakramentalnej obecności Chrystusa Zwycięzcy, to w sposób duchowy starajmy się być razem z Chrystusem i razem z Chrystusem przeżywać ten Wielki Tydzień  zwłaszcza Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego uczestnicząc w nabożeństwach transmitowanych przez media.

Jako wasi duszpasterze organizujemy transmisję nabożeństw Wielkiego Tygodnia w naszym kościele świętego Antoniego w Sokółce wg. następującego porządku:

w Niedzielę Palmową o godz. 10:00 i 13:00

w Wielki Czwartek o godz. 18:00

w Wielki Piątek o godz. 15:00

w Wielką Sobotę o godz. 18:00

w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6:00, 10:00 i 18:00

Transmisję w dniach Triduum przeprowadzi lokalna telewizja Sokółka Tv, której już teraz za pomoc serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy też do korzystania z ogólnopolskich i naszej Archidiecezji transmisji nabożeństw Wielkiego Tygodnia. Włączmy się do Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie się po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

Niech towarzyszy nam duch wiary, modlitwy i jedności z Chrystusem.

Kierujmy się zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski i naszego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego. Są one zamieszczanie na stronie internetowej naszej parafii oraz na facebooku.

Respektując zarządzenia rządu i Episkopatu Polski, dotyczące frekwencji, skorzystajmy z możliwości spowiedzi. W Wielkim tygodniu kapłani w naszym kościele będą spowiadać wg. następującego porządku:

od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy włącznie w godz. 9:00-12:00 oraz 15:00-18:00.

w Wielki Czwartek w godz. 9:00-12:00 oraz 14:00-17:00

w Wielki Piątek w godz. 9:00-12:00

w Wielką Sobotę w godz. 9:00-12:00 oraz 14:00-17:00

Przypominamy, ze w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i tradycyjnie przedłuża się go na Wielką Sobotę.

Wszystkie nasze doświadczenia, troski i niepokoje, przeżywanie Wielkiego Tygodnia, naszą parafię, Ojczyznę i Kościół Chrystusowy zawierzamy Matce Bożej i Chrystusowi, który śmierć zwyciężył i jest naszą mocą, a Jego błogosławieństwo niech nam towarzyszy na te wielkie dni.

Ks. Stanisław Gniedziejko