NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Wielkiego Postu

| dodał:

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu świadomi aktualnych zagrożeń i związanych z nimi ograniczeń. Obowiązują nas te same zalecenia władzy kościelnej i państwowej dotyczące naszego uczestnictwa we Mszy św. jak w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy wam drodzy parafianie, że w ubiegłą niedzielę wykazaliście się wielką odpowiedzialnością przyjmując ból nieobecności fizycznej na Mszy św. świadomi, że Pan Jezus nas kocha i nas nie opuści.

Dlatego i w te niedzielę zachęcamy do pozostania w domu i przeżywania niedzielnej Mszy św. za pośrednictwem transmisji telewizyjnych czy radiowych w sposób duchowy przyjmując Komunię Świętą.

Ponadto wypełnijcie tę niedzielę modlitwą różańcową w rodzinnym gronie, czytaniem Pisma Świętego czy też katolickiej lektury.

Wszyscy módlmy się z wiarą i ufnością o oddalenie epidemii koronawirusa i nawrócenie grzeszników.

2. W tym tygodniu:

a) w środę  25 marca  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i III rocznica ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium Najświętszego Sakramentu. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzona jako Dzień świętości Życia, w którym dziękujemy Bogu za dar życia i przepraszamy za grzechy dzieciobójstwa. W tym dniu wiele osób w naszej Ojczyźnie podejmuje Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, aby w ten sposób uratować poczęte życie ludzkie w łonie matki od zabójstwa.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji.

b) w przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. Dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę Rekolekcji Wielkopostnych nie rozpoczniemy. Zostaną przeniesione na inny termin. Będziemy o tym informować.

3. Informujemy, że wszystkie Nabożeństwa Wielkopostne (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) są odwołane. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy w domu.

4. Codziennie w naszym kościele w godzinach 15.00-16.00 jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

5. „Bóg zapłać” Kółkom Różańcowym i osobom indywidualnym, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół i na kwiaty do Grobu Pańskiego.