NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Słowo Księdza Proboszcza

| dodał:

Drodzy Parafianie - Siostry i Bracia

Wielki Post, który obecnie przeżywamy w okolicznościach poważnego zagrożenia życia, staje się dla nas szczególnym czasem pokuty i nawrócenia. Próba, którą przechodzimy może stać się świadectwem wiary i zaufania Bogu. Informacje, spływające do nas z mediów, jak również ograniczenia narzucone z troski o każdego z nas, inspirują do przekazania Wam ważnej wiadomości.

Z wielkim bólem, posłuszni władzy kościelnej i państwowej przyjmujemy nałożone ograniczenia uczestnictwa w zgromadzeniach publicznych, również religijnych, maksymalnie pięćdziesięciu osób.

Dlatego zachęcamy do pozostania w domu i przeżywania niedzielnej Eucharystii w czasie transmisji telewizyjnych czy radiowych. Wiąże się to z przyjęciem Komunii Duchowej. Każda osoba uczestnicząca w tym czasie we Mszy świętej poprzez media, jeżeli jest w stanie łaski uświęcającej, może wzbudzić pragnienie przyjęcia Chrystusa do swojego serca w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. I jest to faktyczne przyjęcie łaski Najświętszego Sakramentu. Warunek stanowi autentyczne uczestnictwo we Mszy Świętej transmitowanej przez radio lub telewizję.

Bardzo szlachetne i chwalebne jest pragnienie uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii w kościele i niech tak zostanie. Ogromnym trudem i bólem dla człowieka wierzącego jest pozostanie w domu. Jednak w sytuacji zagrożenia poczujmy się zrozumiani przez Chrystusa i ogarnięci Jego miłością oraz odpowiedzialni. Przeżywane cierpienia i trudności z tym związane składajmy w intencji oddalenia epidemii koronawirusa i nawrócenia grzeszników, dołączając indywidualną modlitwę i adorację Pana Jezusa w kaplicy Matki Bożej Różańcowej w kościele.

Zawierzając nas wszystkich Chrystusowi i Matce Bożej z kapłańskim błogosławieństwem

Ks. Stanisław Gniedziejko

Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce.