NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
VII Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś ostatnia niedziela karnawału i rozpoczęcie 53 Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”.

Podczas Mszy św. o godz. 13.00 dziś przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Nowych ministrantów otoczmy serdeczną modlitwą.

2. W tym tygodniu: przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Osobistą abstynencją i modlitwą włączmy się w przeżywanie tego Tygodnia.

a) w środę  26 lutego  Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu  czasu rozważania Męki Pańskiej, doświadczania Bożego Miłosierdzia i naszej wewnętrznej odnowy.

Msze św. na Popielec będą odprawione o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00 (dla dzieci) i 17.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak naszej pokuty i poprawy.

W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają dni modlitwy o ducha pokuty. Pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu będą Nabożeństwa Wielkopostne oraz Rekolekcje Parafialne.

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale będą odprawiane według następującego porządku:

DROGA KRZYŻOWA:

dorośli w każdy piątek po wieczornej Mszy św.

młodzież  w każdą sobotę po wieczornej Mszy św.

dzieci w każdy piątek o godz. 16.15

GORZKIE ŻALE:

dorośli  w każdą niedzielę po sumie i wieczornej Mszy św.

dorośli i dzieci  w każdą środę o godz. 16.30

Przez okres Wielkiego Postu Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie odprawiana we środy po wieczornej Mszy św.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali we wsiach i w rodzinach.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w tygodniu od V Niedzieli Wielkiego Postu do Niedzieli Palmowej i będą trwały cały tydzień.

Za udział w Nabożeństwach Wielkopostnych i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

b) w piątek  o godz. 16.15 Droga Krzyżowa dla dzieci. Po wieczornej Mszy św. Droga Krzyżowa dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej.

c) w przyszłą niedzielę  pierwsza niedziela miesiąca, I Niedziela Wielkiego Postu oraz Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych. Po sumie w ramach Najświętszego Sakramentu „Gorzkie Żale”. Taca będzie przeznaczona na Kurię Metropolitalną Białostocką. W Wielkim Poście w pierwsze niedziele miesiąca nie będzie procesji eucharystycznej.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.30 przyjęcie ministrantów do asysty biskupiej Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.

W przyszłą niedzielę w Parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce Mszą św. o godz. 12.00 rozpoczęcie Kursu Przedmałżeńskiego. Przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa zapraszamy na kurs. Zapisy w czasie spotkania na kursie.

3. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Z racji na wielką ilość dzisiejszych ogłoszeń doświadczeniami i refleksjami z tegorocznej kolędy podzielimy się w przyszłą niedzielę.

5. Rozpoczęły się prace konserwatorskie w prezbiterium. Za utrudnienia przepraszamy.