NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
V Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś V niedziela zwykła. Ofiary składane na tacę w dzisiejszą niedzielę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

Dziś,jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, o godz. 1500 wspólnota Wieczernik spotyka się u sióstr Eucharystek na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Zapraszamy równieżnowe osoby na to modlitewne spotkanie.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek przypada 80 rocznica pierwszej deportacji sokólczan na Sybir. W intencji Sybiraków żywych i zmarłych i ich rodzin w sposób szczególny będziemy się modlić w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. za Ojczyznę o godz. 17.00.

b) we wtorek wspomnienie NMP z Lourdes i 26-ty Światowy Dzień Chorego. Naszą modlitwa otoczmy ludzi chorych i pracowników Służby Zdrowia.

Z okazji Światowego Dnia Chorego we wtorek w kaplicy sokólskiego szpitala o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych i całej służby zdrowia w Sokółce, połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Do wspólnej modlitwy w tej intencji serdecznie zapraszamy.

c) w piątek święto św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa, Patronów Europy.

d) w sobotę Dekanalny Dzień Skupienia kapłanów naszego i Kryńskiego dekanatu w Kundzinie. Kapłanów obu dekanatów otoczmy naszą modlitwą.

e) w przyszłą niedzielę dzień modlitwy za Ojczyznę. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 17.00 na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. Po mszy św. złożenie zniczy i kwiatów przy pomniku Sybiraków na placu przykościelnym w 80-tą rocznicę pierwszej deportacji.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Białymstoku (zgodnie z zapowiedzią odezwy ks. Rektora AWSD).

3. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w I Niedzielę Wielkiego Postu 1 marca 2020 r. w parafii Wniebowzięcia NMP w Sokółce Mszą św. o godz. 12.00. Zapisy w dniu rozpoczęcia kursu.

4. Za dar kolędowego spotkania i złożone ofiary na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W tym tygodniu kończymy kolędę.

5. Porządek kolędy:

10.02. (Poniedziałek) ul. Sikorskiego 6, 8, 10, 12, 14

11.02. (Wtorek) ul. Sikorskiego 16, 18, 25

12.02. (Środa) ul. Mickiewicza, Kopernika, Klonowa, Lipowa, Kasztanowa

13.02. (Czwartek) ul. Matejki, Polna, Akacjowa

14.02. (Piątek) ul. Witosa, Kłopotowskiego

Początek kolędy w dni powszednie od godz. 16.00. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą św. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.