NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto Ofiarowania Pańskiego

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz 41 rocznica prekonizacji, to znaczy mianowania przez Stolicę Apostolską Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Biskupem Białostockim.

Z tej racji dziś Mszę św. o godz. 17.00 odprawi u nas Ks. Abp Senior Edward Ozorowski. Będzie się modlił w intencji sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii i w intencji własnej.

Msze św. będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice można nabywać w zakrystii. Taca ze Święta Matki Bożej Gromnicznej będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Tradycyjnie na Gromniczną pożegnanie żłóbka.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na luty:

Aby wołanie braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów, było usłyszane i wzięte pod uwagę.

3. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie dowolne św. Błażeja, Biskupa i Męczennika ? patrona cierpiących na choroby gardła i dróg oddechowych. Błogosławieństwo świecami św. Błażeja jutro po każdej Mszy św.

b) w środę wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty po każdej Mszy św.

c) w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników oraz pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI Szkół Podstawowych przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w piątek pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

W piątek przypada 17-sta rocznica śmierci Księdza Dziekana Tadeusza Kalinowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

e) w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

4. Ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. „Bóg zapłać” firmie „Trans-Han” z Sokółki oraz wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca za ofiarę złożoną na ten cel.

5. Za dar kolędowego spotkania i złożone ofiary na potrzeby kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Porządek kolędy:

03.02. (Poniedziałek) ul. Osiedle Centrum 10, 12, 13A, 14

04.02. (Wtorek) ul. Osiedle Centrum 13, 16, 21

05.02. (Środa) ul. Osiedle Centrum 19, 20

08.02. (Sobota) ul. Osiedle Centrum 15, Piłsudskiego, Letnia, Piłsudskiego 9, 9A, 11, 13

Początek kolędy w dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą św. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.