NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
III Niedziela Zwykła

| dodał:

1. Dziś przypada 96 rocznica urodzin Księdza Arcybiskupa Seniora Stanisława Szymeckiego. Dostojnego Jubilata otoczmy naszą modlitwą.

2. W tym tygodniu:

a) w poniedziałek wspomnienie dowolne bł. Jerzego Matulewicza, Biskupa wileńskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Eucharystek posługujących w naszej parafii. W tym dniu Siostrom Eucharystkom złóżmy dar modlitwy, wypraszając dla nich Boże łaski oraz liczne, dobre powołania zakonne i świętość życia.

b) we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.

c) w środę wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy, założycielki sióstr Misjonarek św. Rodziny.

d) w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, Kapłana.

e) w sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

f) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Boskiej Gromnicznej, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz 41 rocznica prekonizacji, to znaczy mianowania przez Stolicę Apostolską Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Biskupem Białostockim.

Z tej racji w niedzielę Mszę św. o godz. 17.00 odprawi u nas Ks. Abp Senior Edward Ozorowski. Będzie się modlił w intencji sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii i w intencji własnej.

Tego dnia Msze św. będą odprawiane w naszym kościele według porządku niedzielnego. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele.

Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Gromnice można nabywać w zakrystii. Taca ze Święta Matki Bożej Gromnicznej będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Tradycyjnie na Gromniczną pożegnanie żłóbka.

3. Za dar kolędowego spotkania w ubiegłym tygodniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.Porządek kolędy w tym tygodniu:

27.01. (Poniedziałek) ul. Pocztowa 2, 3, 4

28.01. (Wtorek) ul. Pocztowa 5, Ściegiennego 22, 24, Wróblewskiego

29.01. (Środa) ul. Sikorskiego, Ściegiennego, Ściegiennego 20

30.01. (Czwartek) ul. Ściegiennego 18, Osiedle Centrum 1, 2, 3

31.01. (Piątek) ul. Osiedle Centrum 4, 5, 7

01.02. (Sobota) ul. Osiedle Centrum 6, 8, 9, 11

Początek kolędy w dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą św. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.