NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto Chrztu Pańskiego

| dodał:

1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 13.00 w kościele jasełka w wykonaniu dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych pod opieką s. Krystyny na które serdecznie zapraszamy.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 17.00 wystąpi Chór Akademicki z Białegostoku pod dyrekcją Pana prof. Edwarda Kulikowskiego.
Po Mszy św. ten chór wykona koncert kolęd jako adorację żłóbka, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dziś o godz. 1500, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, wspólnota Wieczernik spotyka się u sióstr Eucharystek na modlitwie i wspólnym rozważaniu Słowa Bożego. Zapraszamy równieżnowe osoby na to modlitewne spotkanie

2. W tym tygodniu:

a) w czwartek o godz. 17.00 Msza św. za Ojczyznę. Do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny wszystkich serdecznie zapraszamy. O godz. 16.30 Nieszpory Eucharystyczne.

b) w piątek wspomnienie św. Antoniego Opata, oraz 23-ci Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Celem tego dnia jest kształtowanie u wiernych świadomości wzajemnej więzi chrześcijan i żydów.

c) w sobotę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Hasło tego Tygodnia: „Życzliwi bądźmy”.

Do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan zapraszamy do naszego kościoła braci prawosławnych, katolików i innych wyznań na wieczorną Mszę św. o godz. 17.00. Polecamy także indywidualną i rodzinną modlitwę w tej intencji.

d) w przyszłą niedzielę dzień imienin Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, o którym pamiętajmy w naszych modlitwach wypraszając dla Niego obfitość Bożych łask w biskupim posługiwaniu.

3. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabywać świece gromnice.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i wszelkie dobro wyświadczone Kościołowi i kapłanom podczas kolędy w ubiegłym tygodniu.

6. Porządek Kolędy w tym tygodniu:

13.01. (Poniedziałek) ul. Skarżyńskiego, Żwirki i Wigury, Dywizjonu 303, Wesoła, Słoneczna, Ciepła, Łąkowa, Słowackiego, Asnyka

14.01. (Wtorek) ul. Przemysłowa, Lewickiego, Reymonta, Prusa, Gałczyńskiego, Nałkowskiej, Żeromskiego

15.01. (Środa) ul. Grodzieńska, Sawickiego, Norwida, Baczyńskiego, Tuwima,

16.01. (Czwartek) ul. Mariańska, Sienkiewicza, Kolejowa (domy jednorodzinne), Kolejowa 63, 65

17.01. (Piątek) ul. 11 Listopada, Kolejowa 67, Wyszyńskiego 1

18.01. (Sobota) ul. Gęsia, Kołłątaja 2, Wyszyńskiego 3, 4, 5

Początek kolędy w dni powszednie od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Spowiedź 15 minut przed wieczorną Mszą św. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.