NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

| dodał:

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele.

2. Intencje modlitewne dla Kółek Różańcowych na styczeń:

Aby chrześcijanie, także wyznawcy innych religii i ludzie dobrej woli krzewili pokój i sprawiedliwość w świecie.

3. W tym tygodniu:

a)w poniedziałek  Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli oraz Misyjny Dzień Dzieci. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy. Poświęconą kredą wypisujemy pierwsze litery imion Trzech Mędrów na drzwiach naszych domów na znak naszego publicznego przyznania się do Chrystusa.

Msza św. o godz. 10.00 na Trzech Króli zostanie odprawiona w intencji Sybiraków i ich rodzin. Po tej Mszy św. opłatek Sybiraków na nowej plebanii. Taca z Trzech Króli zostanie przeznaczona na Misje.

W tym roku w Święto Trzech Króli po raz piąty w Sokółce, ulicami miasta wyruszy Orszak Trzech Króli. Jest to przedsięwzięcie przygotowane przez Sokólski Ośrodek Kultury pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej oraz przy współpracy z parafiami sokólskimi i sokólskimi szkołami.

Ideą przewodnią scenariusza Orszaku Trzech Króli jest edukacyjne przedstawienie Prawdy o Objawieniu Pańskim w formie jasełek wiernych przekazowi ewangelicznemu. Orszak Trzech Króli jest przedstawieniem ulicznym, podczas którego na każdej stacji odgrywana jest scena opowiadająca o narodzeniu Chrystusa, po których Orszak idzie ulicami śpiewając kolędy.

Orszak wyruszy w Święto Trzech Króli o godz. 13.00 sprzed kina „Sokół” i przejdzie ulicami miasta do kościoła św. Antoniego zatrzymując się na wyznaczonych miejscach oraz na przy ołtarzu polowym w celu przedstawienia scen opowiadających o Narodzinach Jezusa. Będą one przygotowane przez uczniów sokólskich szkół średnich i podstawowych.

Finałem Orszaku będzie Msza św. o godz. 14.00 w naszym kościele św. Antoniego. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma koronę, śpiewnik oraz naklejkę.

Zachęcamy też dzieci, aby wzięły udział w Orszaku w przebraniach aniołków i pastuszków wraz z rodzicami. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli wszystkich mieszkańców Sokółki i okolic oraz gości. Z racji Orszaku Trzech Króli nie Mszy św. o godz. 13.00 tylko o godz. 14.00. Intencja mszalna zapisana na godz. 13.00 będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 14.00.

b) w przyszłą niedzielę  Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. W tym dniu dziękujemy Bogu za łaskę własnego chrztu i przypominamy obowiązki wynikające z przyjęcia tego Sakramentu.

Podczas Mszy św. o godz. 17.00 w przyszłą niedzielę wystąpi chór akademicki z Białegostoku pod dyrekcją Pana prof. Edwarda Kulikowskiego. Po Mszy św. ten chór wykona koncert kolęd jako adorację żłóbka, na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby porządkowe naszego kościoła.

4. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabywać świece gromnice.

5. W zakrystii i przed kościołem do nabycia czasopismo „Drogi Miłosierdzia”.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i wszelkie dobro wyświadczone Kościołowi i kapłanom podczas kolędy w ubiegłym tygodniu.

7. Porządek Kolędy w tym tygodniu:

07.01.2020 Wtorek  ul. ul. Broniewskiego 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22

08.01.2020 Środa  ul. Broniewskiego 5, 5A, 5B, 5C, 9, 11

09.01.2020 Czwartek  ul. Broniewskiego 7, Buchwałowo, ul. Kresowa (Hotel), ul. Lewoniewskich

10.01.2020 Piątek  ul. Kresowa, Głowackiego, Fabryczna

11.01.2020 Sobota  Bogusze

Początek kolędy od godz. 16.00, a w sobotę od 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.

Od dziś plan całej kolędy jest dostępny na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele.