NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
Święto św. Rodziny

| dodał:

1. Dziś Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po wieczornej Mszy św. wspólny opłatek wszystkich grup parafialnych w Sali Pielgrzyma na który serdecznie zapraszamy wszystkie grupy.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Sylwester i Zakończenie Roku Kalendarzowego 2019. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku i przebłagalne za popełnione grzechy po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Na Sylwestra za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny.

Na Sylwestra o północy  Msza św. rozpoczynająca Nowy Rok 2020. Z Bogiem i Maryją pragniemy rozpocząć ten Nowy Rok. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o północy młodzież i dorosłych.

a) w środę  1 stycznia 2020 Nowy Rok  Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus oraz dzień modlitwy o pokój.

Msze św. będą odprawione o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano.

Za udział w publicznym odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” na Nowy Rok można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

b) w czwartek  wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zakończony Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30.

W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VI SP przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

c) w piątek  pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00.

Po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży klas VII i VIII SP przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

d) w sobotę  pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 6.30 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

e) w przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna w kościele.

3. W związku ze zbliżającym się Świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można będzie nabywać świece gromnice.

4. Kończy się rok 2019. W tym roku:

ochrzciliśmy  74 dzieci,

pogrzebaliśmy  148 osób,

pobłogosławiliśmy  46 małżeństw,

wydaliśmy  ponad 300 000 Komunii Świętych.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za życzliwość, gościnność i złożone ofiary podczas kolędy w ubiegłym tygodniu oraz ofiary indywidualne.

6. W dniu 11 stycznia w hali sportowej przy ul. Mickiewicza odbędą się rekolekcje „Życie w uwielbieniu”, które poprowadzi ks. Krzysztof Kralka  znany kaznodzieja i autor wielu książek ewangelizacyjnych. Szczegóły na ulotkach rozdawanych przy wyjściu po zakończeniu Mszy św.

7. Kolęda w tym tygodniu:

30.12.2019 (Poniedziałek): ul. Broniewskiego 24, 26, 28, 30, 32.

Początek kolędy od godz. 16.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.

Od następnej niedzieli plan całej kolędy będzie dostępny na stronie parafialnej i w gablotach przy kościele.