NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS!

Ogłoszenia Duszpasterskie
IV Niedziela Adwentu

| dodał:

1. Dziś IV Niedziela Adwentu i zakończenie Rekolekcji Adwentowych.Po wieczornej Mszy św. w naszym kościele przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy Sokólskiego Hufca ZHP. W celu przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.

Dzisiaj po wieczornej Mszy św. czuwanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu:

a) we wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. z rana w Wigilię będą odprawione jak w każdy dzień powszedni, natomiast Msza św. popołudniowa będzie odprawiona o godz. 15.00. Po tej Mszy św. dzielenie się opłatkiem z wiernymi w kościele. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

Wigilię przeżyjmy w duchu wiary i w duchu naszej polskiej, katolickiej tradycji, wypełniając rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole wspólną modlitwą, czytaniem Pisma Świętego i dzieleniem się opłatkiem. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post.

b) z wtorku na środę o północy Pasterka, na którą zapraszamy całą naszą wspólnotę parafialną. Za przykładem betlejemskich pasterzy z wiarą i miłością w sercu przyjdźmy do swego kościoła na spotkanie z Chrystusem. Przyjmijmy Go do naszych serc w Komunii Świętej i radujmy się Jego obecnością. Taca z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia naszej Archidiecezji. Pasterkę poprzedzi śpiew kolęd od godz. 23.30. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd.

c) w środę Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawione o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 17.00. Z racji Pasterki na Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 i 7.00.

d) w czwartek Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia Święto św. Szczepana, Męczennika. Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Po sumie poświęcenie owsa. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

W czasie Świąt Bożego Narodzenia Ruch Światło-Życie wraz z ks. Robertem będą kolędować. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy i rekolekcje młodzieży z naszej parafii.

Od środy przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia, czyli święte dni i święte wieczory. W tych dniach zachęcamy do udziału we Mszach św. i do śpiewania kolęd w rodzinnym gronie.

e) w piątek Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00 poświęcenie wina ku czci św. Jana Apostoła.

f) w sobotę Święto Świętych Młodzianków, Męczenników dzień dziękczynienia za dar życia oraz przebłagania za zabójstwa dzieci nienarodzonych.

g) w przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Po wieczornej Mszy św. wspólny opłatek wszystkich grup parafialnych w Sali Pielgrzyma na który serdecznie zapraszamy wszystkie grupy.

3. W sobotę 28 grudnia rozpoczniemy kolędę  czyli odwiedziny duszpasterskie. Niech to będzie czas spotkania rodziny ze swoim kapłanem na wspólnej modlitwie i rozmowie ubogaconej Bożym Błogosławieństwem.

Na kolędę w mieszkaniu przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, na nim krzyż, dwie świece, woda święcona, kropidło, Pismo Święte. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii.

Przy kolędzie wierni tradycyjnie składają ofiary na potrzeby kościoła, dzięki którym utrzymuje się kościół, prowadzi inwestycje oraz organizuje liturgię.

Co zostało zrobione w kościele i przy kościele to widać. W najbliższym czasie czeka nas uporządkowanie prezbiterium kościoła, dokończenie konserwacji głównego ołtarza w kościele i konserwacji ławek oraz porządkowanie cmentarza grzebalnego.

Oprócz tych wydatków mamy stałe wydatki związane z wywozem śmieci z cmentarza grzebalnego, ogrzewaniem, wodą, elektrycznością, organizacją życia duszpasterskiego i liturgicznego. Łatwo nie jest.

Te nasze plany i zamiary polecamy Waszym modlitwom i Waszemu wsparciu finansowemu licząc na zrozumienie.

Wiedząc, że dla wielu żyje się trudno, zwyczajem lat ubiegłych nie wyznaczamy wysokości składek na kościół. Składamy taką ofiarę, na jaką stać rodzinę. Składając ofiarę na kościół przy Kolędzie, należy ją określić, by kapłan wpisał jej wartość do kartoteki parafialnej. Za wszelkie ofiary złożone na kościół przy Kolędzie już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

„Bóg zapłać” ofiarodawcom, którzy w ubiegłym tygodniu złożyli ofiary na kościół. „Bóg zapłać” Matkom w Modlitwie, które złożyły ofiarę na ten cel.

4. Porządek kolędy w tym tygodniu:

28.12. (sobota) Karcze, Kraśniany, Malawicze Górne, Malawicze Dolne.

Początek kolędy w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o przybycie po księży na kolędę i odwiezienie z kolędy.